SAMSUN'DA DOĞAL GAZ REZALETİ; TÜM KENT PERİŞAN

SAMSUN'DA DOĞAL GAZ REZALETİ; TÜM KENT PERİŞAN

Samsun'da boş tüpünü kapan gaz bayilerine hücum etti,kuyrukların ardı arkası gelmedi,çocuklar evde üşüdü aç kaldı. İşte nedeni.

A+A-

Plansız projesiz yol köprü alt yapı çalışmasına alışan vatandaşlar bu sefer doğal gaz borusu rezaleti ile kış günü ortada kaldı. Çoluğu çocuğu üşüyen vatandaşlar tüp ve lektrik sobası kuyruğuna girdi.

PİYANGO SAMSUN'A VURDU

Samsun'da yol çalışması sırasında doğalgaz boru hattının hasar görmesi nedeniyle kente gaz akışı durdu. Yaklaşık 17 saattir dogalgaz hizmeti alamayan vatandaşlar, tüp ve elektrikli soba kuyruğuna girdi.
Tekkeköy İlçesi Kirazlık Mahallesi Derbent mevkiinde karayollarının yol yapım çalışması sırasında ana doğalgaz borusu hasar gördü. Hasar nedeniyle il geneline doğalgaz akışı durdu. 

AÇ SUSUZ KALIP ÜŞÜDÜLER

Yaklaşık 17 saattir doğalgaz akışının sağlanamadığı kentte, vatandaşlar yemek yapmakta kullanmak için tüp kuyruğuna girdi. Bazı vatandaşlar da soğuk hava nedeniyle, elektrikli soba almak için yetkili mağazalara akın etti. Yaşanan bu duruma kent sakinleri, sosyal medya üzerinden de tepki gösterdi.

Yaklaşık 2 ay önce de yine altyapı çalışmaları sırasında boru hattının zarar görmesiyle kente bir süre doğalgaz verilemediği belirtildi.

YETKİLİ FİRMADAN AÇIKLAMA

Samsun Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (SAMGAZ) Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, "11.02.2017 tarihinde gece 03.30 saatinde; Kirazlık mevkiinde altyapı kurumu tarafından yürütülen altyapı çalışmaları esnasında, ana doğalgaz hattına hasar verilmiştir. Verilen hasar sebebiyle; 20'lik çelik ana doğal gaz hattında zarar meydana gelmiş ve doğalgaz kaçağı oluşmuştur. 
TÜM KENT PERİŞAN

Şu an itibariyle Tekkeköy haricinde şehir genelinde doğalgaz kesintisi yaşanmaktadır. Ekiplerimiz tarafından hasar noktasında gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Doğalgaz arzı sağlanana kadar doğalgaz ile çalışan cihazların kapatılması güvenli kullanım için önemlidir. Hasarın giderilmesi akabinde; ekiplerimiz tarafından doğal gaz arzının sağlanması amacıyla bina bazında gerekli kontroller yapılarak güvenli bir şekilde tekraren doğalgaz arzı sağlanacaktır" dedi.

DOĞAL GAZ'DA BÜYÜK VURGUN

DOĞAL GAZ'DA BÜYÜK VURGUN

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu doğalgaz'da büyük bir vurgun olduğunu açıklıyor.

BİR İMZA İLE ADAPAZARI'NDA MİLYAR DOLARLIK DOĞALGAZ  SKANDALI

BİR İMZA İLE ADAPAZARI'NDA MİLYAR DOLARLIK DOĞALGAZ SKANDALI

Sadece 1 imza ile Adapazarı halkının cebinden her yıl 48 Milyon dolar Erdoğan sever iş adamının cebine nasıl akıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler