SAMSUN'DA GÖZYAŞLARI SEL OLDU; ŞEHİDE HÜZÜNLÜ VEDA

SAMSUN'DA GÖZYAŞLARI SEL OLDU; ŞEHİDE HÜZÜNLÜ VEDA

Şehidin 1 yıllık evli olduğu hamile eşi Büşra Kayan da acı haberi Ankara'daki evinde öğrenmesinin ardından, Samsun'a geldi.

A+A-

 

Hatay'ın Amanos Dağları'nda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Salih Kayan'ın cenazesi, askeri uçakla getirildiği Samsun'da gözyaşlarıyla karşılandı.

MAHŞERİ KALABALIK

PKK terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Salih Kayan'ın cenazesini taşıyan askeri uçak, Samsun Çarşamba Havalimanı'na indi. Memleketi Samsun'un Ladik İlçesi Doğankaş Mahallesi olan şehit Jandarma Uzman Çavuş Kayan'ı için alanda düzenlenen törene Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehidin yakınları ve vatandaşlar karşıladı. 

GÖZYAŞLARI DİNMEK BİLMEDİ

Şehit annesi Nariye Kayan, şehit eşi Büşra Kayan ile şehidin yakınları gözyaşları döktü. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kayan'ın cenazesi uçaktan indirildikten sonra cenaze aracına kadar askerlerin omuzunda taşındı. Ardından cenazesi, cenaze töreni için Ladik İlçesi'ne gönderildi. 

GEÇİCİ GÖREVLE GİTMİŞ

2011 yılında göreve başlayan şehit Jandarma Uzman Çavuş Kayan'ın babası Yaşar Kayan'ın 17 yıl önce vefat ettiği, annesi Nariye Yılmaz'ın Doğankaş Mahallesi'ndeki evinde yaşadığı belirtildi. Görev yeri Ankara olan şehit Jandarma Uzman Çavuş Kayan'ın geçici görevle Hatay'a gittiği, 3 ay önce de izin alıp baba ocağına geldiği belirtildi. 

EŞİ HAMİLE

Şehidin 1 yıllık evli olduğu hamile eşi Büşra Kayan da acı haberi Ankara'daki evinde öğrenmesinin ardından, Samsun'a geldi. 5 kardeşten 4'üncüsü olan şehit Jandarma Uzman Çavuş Kayan için Ladik İlçe merkezinde ikindi namazı sonrasında cenaze töreni düzenleneceği belirtildi.

SİLAH ARKADAŞLARI GÖZYAŞI DÖKTÜ

Hatay'ın Amanos Dağları'nda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Salih Kayan için Ladik ilçe merkezinde cenaze töreni düzenlendi. 

71528_40603_15022017191346_18.jpg

Törene Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı. Cenaze töreni için gelen şehidin silah arkadaşları tabu başında beklediledi. Bu sırada bazıları gözyaşı döktü. 

SİLAH ARKADAŞLARI TABUTU TAŞIDI

Şehit jandarma uzman çavuş Salih Kayan için Ladik merkez Camii'nde ikindi namazı sonrasında cenaze namazı kılındı. İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından kıldırılan namaz sonrasında şehit için dua edildi. Şehidin yakınları cenaze töreni süresince gözyaşlarına boğuldu. 

71528_40603_15022017191346_22.jpg
Şehit jandarma uzman çavuş Salih Kayan'ın birlikte görev yaptığı silah arkadaşları tabutu omuzlayarak bir süre taşıdı. Şehidin cenazesi konvoy eşliğinde baba ocağı olan Doğankaş Mahallesi'ne getirildi. Babaocağında helallik alınmasının ardından aile kabristanlığında toprağa verildi.

VİDEO; 3 ASKER ŞEHİT OLDU KİMİN SUÇU HALA NETLEŞMEDİ

VİDEO; 3 ASKER ŞEHİT OLDU KİMİN SUÇU HALA NETLEŞMEDİ

3 Askerimizin şehit olduğu ve TSK açıklamasında "Kazaen" vurdular denilen Rus Jetlerinin bombalama olayının altından rezalet çıktı.

ERDOĞAN'IN BU SÖZLERİNDEN SONRA 500 DEN FAZLA ŞEHİT GELDİ

ERDOĞAN'IN BU SÖZLERİNDEN SONRA 500 DEN FAZLA ŞEHİT GELDİ

17 Mayıs itibariyle 7 haziran seçimlerinden sonra birden bir başlayan ve kimsenin anlamlandırmadığı çatışmalarda şehit sayısı 500'ü geçti. Peki 1 Haziran'dan önce AKP Politikası neydi de ne değişti?

İlgili Haberler