O İLDE REKOR SOĞUK

O İLDE REKOR SOĞUK

Dondurucu soğukların etkili olduğu Ağrı'da kırmızı ışıkta bekleyen çöp kamyonunun yakıt deposu donunca, işçiler ateş yakarak depoyu ısıtmaya çalıştı.

A+A-

Sibirya soğuklarının etkisi altına giren  doğuda gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 31,2 derece ile Ağrı merkezde ölçülürken, Vanyolu Kavşağı'nda kırmızı ışıkta duran belediyeye ait çöp toplama aracının ise yakıt deposu dondu. Temizlik işçileri yakıt deposunun altına ateş yakarak ısıttı.

ATEŞ YAKARAT ISITTILAR

Donan deponun ısınmasıyla aracı çalıştıran temizlik işçileri yoluna devam etti. Ağrı merkez Yeni Van Caddesi üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda bekletilen birçok TIR'ın yakıt deposu da dondu. Şoförler, araçlarının yakıt deposunu ateş yakarak ısıtmaya çalıştılar. Yakıt deposu donan TIR şoförü Hasan Sivrioğlu, havanın çok soğuk olduğunu, mazot deposunun bu yüzden donduğunu belirterek, donun açılması için ateş yaktıklarını söyledi.

ANTİFRİZ BİLE DONDU

Yakıtı donan diğer sürücüler ise, mazot depolarının ısınması için yanlarında getirdikleri tüplerle depoyu ısıtmaya çalıştılar. Havaların çok soğuk olduğunu belirten şoförler, "Havalar çok soğuk, arabalar dondu, antifriz bile dondu. Arabada bulunan hortumlar koptu. İranlıyız, iki arkadaşız. İkimizin de arabaları dondu. Havalar soğuk, gece eksi 30 derecenin üzerindeydi" diye konuştu.

 

EKSİ 10 DERECEDE MAYO DEFİLESİ

EKSİ 10 DERECEDE MAYO DEFİLESİ

ANTALYALI mankenler, Isparta Davraz Kayak Merkezi´nde kar altında mayo ve bikini defilesi düzenledi.

DİYARBAKIR'DA KADINLAR GÜNÜ DAĞDA KUTLANDI

DİYARBAKIR'DA KADINLAR GÜNÜ DAĞDA KUTLANDI

DİYARBAKIR Doğa Sporları Klubü (DİDOSK), Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde bulunan 2 bin 347 metre yüksekliğindeki Hazarbaba Dağı'na düzenlediği yürüyüşle zirvede kadınlar gününü kutladı.

İlgili Haberler