BELEDİYE'DE VURGUN : BAŞKAN ZİMMETİNE PARA GEÇİRMİŞ

BELEDİYE'DE VURGUN : BAŞKAN ZİMMETİNE PARA GEÇİRMİŞ

Van’ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, belediyede yaptıkları incelemede 787 bin 859 liralık vurgun yapıldığını tespit ettiklerini söyledi.

A+A-

KAYYUM ATAMASI SONRASI ORTAYA ÇIKTI

İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atanmasının ardından görevden alınan BDP'li Gürpınar Belediye Başkanı Zeki Yıldırım'ın belediyenin parasını kendi hesabına aktardığı belirlendi

YENİ BAŞKAN AÇIKLADI

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan DBP'li Gürpınar Belediye Başkanı Zeki Yıldız'ın yerine belediye başkan vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Osman Doğramacı, belediyenin hesaplarını incelemeye aldı.

1.5 YIL İÇERİSİNDE 1 MİLYONA YAKIN PARA

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Doğramacı, yaptıkları incelemelerde Mali Hizmetler Müdür Vekili S.B.'nin 1,5 yıl içerisinde belediye hesabından kendi banka hesabına 787 bin 859 lira aktardığı tespit ettiklerini söyledi. Dönemin belediye başkanından belediye hesabının internet bankacılığı için yetki alan S.B.'nin birtakım usulsüz işlemler yaptığını belirlediklerini ifade eden Doğramacı, "S.B.'nin, belediyenin hesabından kendi hesabına defaatle 1,5 yıla yakın bir sürede 787 bin 859 lira aktardığını belirledik. Bunun üzerine savcılığa anında suç duyurusunda bulunduk. Hakkında yakalama kararı istedik" dedi.

 

Kaynak: gazetevan.com

ANTALYA'DA VAHŞET EVİ ; 4 ÖLÜ

ANTALYA'DA VAHŞET EVİ ; 4 ÖLÜ

Muammer Gün, intiharından önce tüfekle öldürdüğü Rus eşi Anna Gün ile zehirlediği çocukları Leyla Gün ve Viktor Gün’ün cenazelerine bugün otopsi yapıldı.

İŞTE VAN'IN UÇAN BALIĞININ ÖYKÜSÜ

İŞTE VAN'IN UÇAN BALIĞININ ÖYKÜSÜ

Uçan Balık Diye adlandırılan ve yörede Van Balığı olarak isimlendirilen İnci Kefalinin Yumurtalmak için tatlı sulara doğru göçü ve Van Gölüne geri dönüşü

İlgili Haberler