ELBİSTAN'A FRANSA'DAN GELİN GELDİ

ELBİSTAN'A FRANSA'DAN GELİN GELDİ

Fransız Elyne Marsot (19), Elbistan Müftülüğünde düzenlen törenle Müslüman olarak Elif adını aldı

A+A-

Elbistanlı Ahmet Özdemir isimli gençle evlilik hazırlığı yapan Fransız Elyne Marsot (19), Elbistan Müftülüğünde düzenlen törenle Müslüman olarak "Elif" ismini aldı. Marsot, kelime-i şehadet getirdikten sonra kendisine hediye edilen Kur'an-ı Kerim'i öptü.

FRANSADA TANIŞTILAR

Fransa’nın Belford kentinde yaşayan ve orada çalışan Elbistanlı Ali Özdemir (20) ile kuaförlük yapan 19 yaşındaki Elyne Marsot, bir süre önce tanıştı. Bir süre sonra evlilik kararı alan gençler, Fransa’da yapılan nişanın ardından Elbistan’da yaşayan akrabalarını ziyaret etmek için ilçeye geldi. Nişanlı çift, burada aile ziyaretleri gerçekleştirdi. Fransız gelin adayı Elyne Marsot, nişanlısının ve akrabalarının da teşviki ile düğün hazırlıkları için tekrar Fransa’ya dönmeden önce Elbistan Müftülüğüne Müslüman olmak için müracaat etti. Marsot’un müracaatı ve isteği üzerine Elbistan Müftü Vekili Ayhan Elmadağ ve diğer görevlilerin katılımı ile ihtida töreni düzenlendi.

ÇOK MUTLUYUZ

Nişanlısının Müslümanlığı seçmesine sevindiğini belirten Ahmet Özdemir, "Elyne ile Fransa'da tanıştık. Evlenmeye karar verdik. Memleketime gelerek Elbistan Müftülüğüne nişanlımın Müslüman olması için müracaat ettik. Bugün de tören düzenlendi. Nişanlım Elyne, Müslümanlığı seçti. O da ben de bu kararından dolayı çok mutluyuz. İnşallah bu yaz da düğün yapacağız. İsminin de Kur'an-ı Kerim'in ilk harfi olan Elif olmasını uygun buldu. Çok sevinçliyiz. Hepimiz için hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

 

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN İÇİN "EVET "DİYECEKLER

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN İÇİN "EVET "DİYECEKLER

Doğu ve Güneydoğu'da AKP'ye destek veren Kürt partisi HÜDAPAR'dan Erdoğan'ı destekleyen Bahçeli'yi çok üzecek referandum kampanyası.

SON REFERANDUM ANKETİ

SON REFERANDUM ANKETİ

Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi (AKAM) 16 Nisan'da yapılacak olan referanduma dair yaptığı anketlere ait sonuçları açıkladı.

İlgili Haberler