DOĞUŞ MEDYA GURUBUNDA DEPREM

DOĞUŞ MEDYA GURUBUNDA DEPREM

Satışın tam bitmesi ve Rekabet Kurumu'nun onayıyla birlikte Star grubundaki şirketlerin tüm yönetimi de beIN tarafından yeniden organize edilecek.

A+A-

Erdoğam ve AKP destekçisi medya gurubunda deprem. Ferit Şank'in sahibi olduğu medya gurubunu Araplar alıyor. Son yıllarda sık sık türkiye'ye gelerek Erdoğan ile sır görüşmeler yapan Katar Emiri'nin her ziyareti sonrasında bir gelişme yaşanıyor. Önce Finans Bankı satın alan Katar şimdide Şahenk'in medya gurubunu alıyor. Katar Emiri'nin İstanbul ve Karadeniz'de bir çok arazi için pazarlıklar sürdürdüğü konuşuluyor.

REFERANDUMA AYLAR KALA TAŞLAR YERİNDEN OYNADI

Medya sektöründe taşlar yerinde oynadı. Sözcü'nin haberine göre, Star grubunun tepe ismi Ferit Şahenk, sahibi olduğu Star, NTV, NTV Spor'u satma kararı aldı. Kanalın yeni sahibinin ise Katarlı beIN grubu olacak. Şahenk kar ortağı olarak kalacak. Şahenk'in TV8'de de yüzde 30 ortaklığı bulunuyor.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILMADI AMA HERKES YAZIP ÇİZİYOR

Resmi açıklama yapılmayan ancak internet sitelerinde yer alan haberlere göre Star grubunun patronu Ferit Şahenk, günlerdir süren görüşmeler sonunda tüm konularda mutabakata vardı…

Katarlı beIN grubu, yapılan anlaşmaya göre Star TV, NTV, NTV Spor, Kral TV, Kral Pop, Euro Star, NTV Avrupa'nın yeni sahibi olacak.
Radyolar konusunda da prensip anlaşmasına varıldığı belirtildi. Kral FM, Kral Pop, Kral World ve NTV radyo da beIN'e geçecek.

FERİT ŞAHENK, beIN'DEN YÜZDE 20 HİSSE ALACAK

Ancak bu anlaşma Ferit Şahenk'in medyadan tamamen çıkması anlamına gelmiyor. Şahenk, yapılan satış sonrası Türkiye'deki tüm beIN hissesinden yüzde 20 pay sahibi olacak. 

Şahenk küçük ortak olarak yer aldığı beIN Türkiye'de yönetime ise karışmayacak. Ferit Şahenk, TV8'de de Acun Ilıcalı'nın yüzde 30 ortağı ve yönetime karışmıyor.

Satışın tam bitmesi ve Rekabet Kurumu'nun onayıyla birlikte Star grubundaki şirketlerin tüm yönetimi de beIN tarafından yeniden organize edilecek.

EN BÜYÜK EL DEĞİŞTİRME OPERASYONU

Lig TV'nin adını beIN Sports olarak değiştiren beIN MEDIA elindeki spor yayınlarının bir kısmını şifresiz kanallarda yayınlamak için temaslarda bulunmuş ve NTV Spor'u satın almak istemişti. NTV Spor için başlayan görüşmeler daha sonra genişletildi medyadaki en büyük el değiştirme operasyonlarından birine dönüştü.

KAR ELDE EDİLMİYOR GEREKÇESİ

Şahenk'in medyada küçülme kararında ‘Kar elde etmeyen işletmeleri elden çıkarma ya da hisselerini azaltma' stratejisinin etkili olduğu belirtiliyor. Katarlılar ise şifreli platform dışında da var olmak istiyorlar.

Anlaşmanın imzalanmasının ardından yaşanacak ‘medya evliliği' sonrası Katarlıların Star grubunda da yeni bir yapılanmaya gireceği konuşuluyor.

Erdoğan'ı canlı yayında bitiren gafı

Erdoğan'ı canlı yayında bitiren gafı

NTV'de katıldığı canlı yayında öyle bir gaf yaptı ki sosyal medya ayağa kalktı. Ve bu video milyonlarca kez paylaşıldı.

Erdoğan'ın yandaş TV spikerini şok ettiği görüntüler

Erdoğan'ın yandaş TV spikerini şok ettiği görüntüler

Erdoğan'a soru soran NTV Spikeri Oğuz Haksever korkunç dakikalar yaşadı.

İlgili Haberler