DÜNYADA TEK; GÖL MANZARALI KAYAK

DÜNYADA TEK; GÖL MANZARALI KAYAK

Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan Abalı Kayak Tesisleri sadece turizmin değil kayak sporunun da önemli adreslerinden biri oldu

A+A-

Kışların uzun ve karlı geçtiği Van'da kayakseverler daha uzun periyotlarda kayak keyfi yaşıyor. Tesis kayak sporu açısından da ile büyük hizmetler sunuyor. Üniversite kayak takımı ve Gençlik Spor İl mÜdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kayak takımları Yurt içinde ve Yurt dışında büyük başarılara imza atıyor.

DÜNYANIN SAYILI TESİSLERİNDEN

Abalı Kayak merkezi pist eğimi, kar kalınlığı, kar kalitesi ve pist uzunluğu İle dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri olmaya aday. Uluslararası Kalitede Tesisler Abalı kayak merkezine yapılmakta olan ikinci etap çalışmaları sonucunda dünya standartlarına sahip bir kayak merkezi tamamlanma aşamasında.

Bin iki yüz metrelik telesiyej hattının yapımının tamamlandığı merkezde şimdide beş bin metrelik telesiyej hattının inşasına başlanmıştır. Yapılan devasa yatırımlarla Abalı Kayak Merkezi uluslar arası organizayonların yapılabileceği standartlara hazır hale getirilmiştir.

Van Denizi Manzaralı Kayak Abalı kayak merkezi, beyazın eşliğinde turkuaz bir manzarayı kayak severlere sunuyor. Artos dağından başlayan kayak parkurunda ilerlerken, Van denizinin nefes kesici manzarası ile karşılaşıyorsunuz.

DİYARBAKIR'DA KADINLAR GÜNÜ DAĞDA KUTLANDI

DİYARBAKIR'DA KADINLAR GÜNÜ DAĞDA KUTLANDI

DİYARBAKIR Doğa Sporları Klubü (DİDOSK), Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde bulunan 2 bin 347 metre yüksekliğindeki Hazarbaba Dağı'na düzenlediği yürüyüşle zirvede kadınlar gününü kutladı.

İŞTE KAYAK PİSTİ BÖYLE ÇÖKTÜ

İŞTE KAYAK PİSTİ BÖYLE ÇÖKTÜ

Çökme anının saniye saniye görüntüleri

İlgili Haberler