O ŞİRKETİN OTOBÜSÜ YİNE KAZA YAPTI; 8 ÖLÜ 16 YARALI

O ŞİRKETİN OTOBÜSÜ YİNE KAZA YAPTI; 8 ÖLÜ 16 YARALI

Nahçıvan sınır kapısına 20 kilometre kala 2 yolcu otobüsü birbirine girdi. Kazada 8 kişi öldü 14 kişi yaralandı.

A+A-

IĞDIR'ın Nahcivan'a açılan Dilucu Sınır Kapısı yakınlarında karayolunda bu sabah iki yolcu otobüsü çarpıştı.

VALİ  AÇIKLAMA YAPTI

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Aralık İlçesi ile Dilucu Sınır Kapısı arasındaki karayolunda bu sabah iki yolcu otobüsünün sis ve hatalı sollama yüzünden karşılıklı olarak çarpıştığını bildirdi. Olay yerine giden Vali Alpman, "İlk bilgilere göre, 5 ölü 15 yaralı vardı. 3 kişi de hastanede hayatını kaybetti. Sayı 8 ölü ve 14 yaralıya çıktı. Otobüsler birbirine girmiş" diye konuştu.

METRO TURİZM KARIŞTI

İstanbul'dan Nahcivan'a gitmekte olan Iğdırlı Turizme ait Ali Karadağ yönetimindeki 34 DY 9420 plakalı otobüsle, Nahcivan'dan Iğdır'a gelmek için yola çıkan Metro Turizme ait Hüseyin Otan'ın kullandığı 34 YK 9300 plakalı otobüs, sisin etkili olduğu bölgede çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 2 sürücü de hayatını kaybetti. 

YOLCULARIN HEPSİ NAHÇIVANLI

2 sürücü ile birlikte kazada ölenlerin sayısının 8'e çıktığını belirten Vali Ahmet Turgay Alpman, her iki otobüs yolcularının tamamına yakınının Nahcivanlı olduğunu, araçların birbirlerinden ayrılmasından sonra kimlik tespit çalışmalarına başlanılacağını bildirdi.

ÖLÜ SAYISI 8'E ÇIKTI

Dilucu Sınır Kapısına 20 kilometre kala, TİGEM (Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü) çiftliği yakınındaki kazada, kafa kafaya çarpışan otobüslerin ayrılmasıyla ölenlerin sayısı 8'e yükseldi. Otobüs sürücüleri Ali Karadağ (44) ve Hüseyin Otan'la (38) birlikte, kaza yerinde TIR şoförü Okay Turan'ın (40) da cesedi bulundu. Nahcivan'da TIR'ını bırakarak Iğdır'a gelmek için Metro Turizme ait otobüse binen Okay Turan'ın kimlik tespiti yapıldı. Kazada ölen diğer 5 kişini de kimliklerini belirleme çalışması sürüyor.

dir-kaza.jpg

TEK YÖN SERVİSE AÇIKTI

Öte yandan bölünmüş karayolunun, kazanın olduğu bölgede Nahcivan'dan geliş yönünün onarım nedeniyle kapalı olduğunu, bu nedenle tek şeride düşen yolda, zaman zaman kazaların meydana geldiği belirtildi.

O ŞİRKETİN OTOBÜSLERİNİN SKANDAL GÖRÜNTÜLERİ

O ŞİRKETİN OTOBÜSLERİNİN SKANDAL GÖRÜNTÜLERİ

Bu ülkede canımız işte böyle şirketlerin keyfine emanet

ANTALYA'DA ŞENLİK FACİASI; 2 ÖLÜ 16 YARALI

ANTALYA'DA ŞENLİK FACİASI; 2 ÖLÜ 16 YARALI

Kazada ilk belirlemelere göre araçtaki yolculardan 2'si öldü, 16 kişi yaralandı.

İlgili Haberler