DEVLETİN ÇOCUK YUVASINDA DEHŞET

DEVLETİN ÇOCUK YUVASINDA DEHŞET

Günün en iğrenç haberi İstanbul'dan geldi. Devletin korumak için annesinden kopardığı çocuğa yuvada tecavüz edildi.

A+A-

Türkiye'nin dört bir yanından gelen eğitim kurumlarında ki çocuk istismarlarına bir yenisi daha eklendi. 

ÇOCUK YUVASINDA İĞRENÇ TECAVÜZ

İstanbul Beyoğlu’ndaki Kasımpaşa Çocuk Yuvası’nda yaşandığı öne sürülen iğrenç olay, 13 yaşındaki İ.P.’nin başından geçenleri yuva müdürüne anlatmasıyla açığa çıktı. Anne-babası boşandıktan sonra 2 kardeşiyle birlikte Çocuk Esirgeme Kurumu yurduna verilen 13 yaşındaki İ.P.’nin hayatı, güvende olması gereken yerde yaşadığı dehşetle karardı.

KEDİYE BAKMAK İÇİN AŞAĞI İNİNCE

Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre; olayın savcılığa iletilmesinin ardından Çocuk Şube Müdürlüğü’nde ifade veren İ.P., yurtta baktıkları kediyi aramak için bodrum kata indiğini ve arkasından gelen şoför Serkan Ç.’nin kendisini sürükleyerek kalorifer dairesine götürdüğünü söyledi. 

BAĞIRDIM AMA

Serkan Ç. kaloriferi çalıştırdığı için büyük bir gürültü olduğunu ve yardım çığlıklarının duyulmadığını anlatan İ.P., “Daha önce de beni tuvalette sıkıştırarak tecavüz etti. Ancak her defasında korktuğum için kimseye söylememiştim” şeklinde ifade verdi.

Savcının talimatıyla Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri kurumun güvenlik kamerası kayıtlarını topladı. Küçük kız Adli Tıp Kurumu’nda muayeneden geçirildi. Serkan Ç. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

AĞLAYARAK AYRILMIŞLAR

Tecavüz mağduru İ.P.’nin dramı, annesi A.E.’nin 4 yıl önce eşi A.P’den şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmasıyla başladı. Mahkeme, çiftin 3 kız çocuğunun Çocuk Esirgeme Kurumu’na yerleştirilmesine karar verdi.

O dönem 14 yaşında olan Z. ve 11 yaşındaki S. Taksim, küçük kardeşleri İ.P. ise Bahçelievler Çocuk Yuvası’na gönderildi. Gözyaşları içinde birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan kardeşlerden şu an 18 yaşında olan Z.P., o günü “Birbirimize sarılarak aynı yere gitmek istedik. Ancak kabul etmediler” diye anlattı.

DAVA AÇTIM AMA VERMEDİLER

Kızı Z.P.’yi artık reşit olduğu için yanına alan anne A.E. ise “Çocuklarımı almak için 1 yıl önce dava açtım. Ancak mahkeme yine bana vermedi. Verseydi, kızım yanımda olsaydı belki de bunları yaşamayacaktı. Şimdi çocuklarımı yanıma istiyorum” diye konuştu.

KURAN ÖĞRETMENİ DERSTE BÖYLE YAKALANDI

KURAN ÖĞRETMENİ DERSTE BÖYLE YAKALANDI

Derste uygunsuz şekilde oturarak kuran dersi veren öğretmenin skandal görüntüleri ortaya çıktı.

ANTALYALI MANKEN 22 YAŞINDA BURCU ÇAĞLAYAN'IN SIR ÖLÜMÜ

ANTALYALI MANKEN 22 YAŞINDA BURCU ÇAĞLAYAN'IN SIR ÖLÜMÜ

22 yaşında mankenlik yapan genç bir kızın ölümünün aydınlatılması için 7 yıldır süren davada ortaya atılan bir iddia kafaları yine karıştırdı.

İlgili Haberler