CHP Eski Milletvekiline ' sahte belge ' suçlaması ile yakalama kararı

CHP Eski Milletvekiline ' sahte belge ' suçlaması ile yakalama kararı

ABD'de süren ve artık sanık değil şüpheli tanık sıfatı ile duruşmalara iştirak etmesi beklenen Rıza Sarraf ve Halkbankası genel müdür yardımcısı Hakan Atilla davasına ilişkin İstanbul Savcılığı tarafından CHP eski Milletvekiline yakalama kararı çıkartıldı

ABD'de tutuklu yargılanırken itirafçı olduğu kesinleşen Rıza Sarraf'ın dün jüri adaylarına içlerinde Recep Tayyiğ Erdoğan'ın adınında bulunduğu bir liste verilerek " Tanıyor musunuz " soruları sorulması ardından bu gün çok ilginç bir gelişme yaşandı.

SAHTE DELİL VE BELGE VERMEKTEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine, "Türkiye'den ABD'deki davaya sahte delil ve belge götürdüğü" iddiasıyla Bankalar Yeminli Murakıbı Osman Zeki Canıtez ile CHP eski Milletvekili Aykan Erdemir hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

SAVCI TANIK OLARAK ADLARINI AÇIKLAMIŞTI

Amerika’da devam eden Reza Zarrab soruşturmasını başlatan ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan savcı Joon H. Kim’in New York Bölge Mahkemesi’ne tanık olarak ismini bildirdiği Osman Zeki Canıtez ve Aykan Erdemir hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

FETÖ ÜYELİĞİNDEN ARANIYORLAR

Her iki şüphelinin de New York Bölge Mahkemesi’ne bildirilen tanık listesinde isimlerinin bulunduğu, FETÖ üyeliği suçundan arandıkları ve firari durumda oldukları belirtildi.

İlgili Haberler