ANTALYALI ÇİFTİN MİLYONLARINI BÖYLE DOLANDIRDILAR

ANTALYALI ÇİFTİN MİLYONLARINI BÖYLE DOLANDIRDILAR

Antalyalı yaşlı çifte telefonda öyle bir tezgah kurdular ki.

 

Yıllardır aynı yöntemle vatandaşı gasp ederek canından bezdiren dolandırıcılar bu kez Antalya'da iş başındaydılar.

 

Yaşlı emekli çifti 198 bin avro ve 26 bin lira dolandırıp darp ettiler.

ÇATIR ÇATIR YİYORUZ DEDİLER

Dolandırılan Vesile Dağ: "Diğer çete üyeleri bizi arayarak, 'Paraları çıtır çıtır yiyoruz' dedi"


Antalya'da kendilerini polis ve savcı gibi tanıtarak emekli çifti 198 bin avro ve 26 bin lira dolandırdığı iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi.

TANIKLAR DİNLENDİ

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Ali Çetiner, müşteki Durmuş Ali ve Vesile Dağ çifti ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada, tanık olarak dinlenen Mutlu Karakaya, Dağ çiftinin yakını olduğunu, olay günü Vesile Dağ'ın kendisini arayarak eve gelmesini istediğini belirtti.

TELEFONDA KONUŞUYORLARDI

Dağ'ın evine gittiğinde telefonla konuştuğunu anlatan Karakaya, "Telefondaki kişiler kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp, bir terör operasyonu yaptıklarından, müştekiye ait paraların operasyonda kullanılacağını, operasyon bittikten sonra ise seri numaraları alınmış paranın geri iade edileceğini söylüyorlardı." dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Çetiner'in tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

PARALARI ÇITIR ÇITIR YİYORUZ

Durmuş Ali Dağ (73), adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, 23 Mayıs 2016 tarihinde kendisi ve eşi Vesile Dağ'ı arayan kişilerin, kendilerini polis ve savcı olarak tanıttığını belirtti.

Arayan kişilerin bütün kişisel bilgilerine sahip olduğuna işaret eden Dağ, zanlıların terör örgütü PKK'ya yönelik bir operasyonda kendilerine ait paranın kullanılacağını ve daha sonra bu paranın geri ödeneceğini söylediklerini öne sürdü.

198 BİN AVRO VE 26 BİN LİRAYI ÇEKİP TORBAYA KOYDUM

Bunun üzerine bankaya giderek bütün parasını çektiğini ve bir torbaya koyduğunu anlatan Dağ, "198 bin avro ve 26 bin lira çektim. Bankadaki hiç kimse beni uyarmadı. Ben de paraları alarak telefonla yönlendirdikleri inşaat alanına, kameraların olmadığı yere gittim." dedi.

OPERASYON GİZLİ DEDİ KİMLİK GÖSTERMEDİ

Dolandırıcı çetesinin yönlendirdiği yerde bir kişinin beklediğini söyleyen Dağ, çete üyesinin kendini polis olarak tanıttığını, kimliğini sorduğunda ise operasyonun gizliliğini bahane ederek göstermediğini ifade etti.

Çete üyesinin söylediklerine inanmadığını ve polise gitmek istediğini belirten Dağ, bu sırada zanlının içinde para bulunan çantayı zorla aldığını ve kendisini darbettikten sonra kaçtığını söyledi. Olayın ardından polise başvurduklarını kaydeden Dağ, zanlılardan Ahmet Çeliker'in gözaltına alınarak tutuklandığını söyledi.

Durmuş Ali Dağ'ın eşi Vesile Dağ ise diğer çete üyelerinin kendilerini arayarak, "Paraları çıtır çıtır yiyoruz." dediklerini öne sürdü.

kaynak mynet

İlgili Haberler