ANKARA'DA MEYDANA GELEN PATLAMAYA VALİLİK AÇIKLAMASI

ANKARA'DA MEYDANA GELEN PATLAMAYA VALİLİK AÇIKLAMASI

Binanın 2'nci ve 3'üncü katlarının bir cephesi, çatıyla birlikte çöktü, 3 kişi yaralandı. 

A+A-

ANKARA'nın Çankaya İlçesi'nde 3 katlı bir binada doğalgazdan kaynaklanan patlamada, 3 kişi yaralandı.
Çankaya İlçesi Küçükesat semti, Başçavuş Sokak'taki Tapu Kadastro Müdürlüğü'ne ait 3 katlı lojmanın 2'nci katında, bugün saat 21.20 sıralarında patlama meydana geldi. 

KORKU VE PANİK YAŞANDI

Birçok semtten de duyulan patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Doğalgazdan kaynaklandığı belirtilen patlamada binanın 2'nci ve 3'üncü katlarının bir cephesi, çatıyla birlikte çöktü, 3 kişi yaralandı. 

VATANDAŞLAR EVLERİNDEN DIŞARI ÇIKAMADILAR

Polis bölgede güvenlik önlemi alırken, yaralılar da ambulanslarla çevre hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı.

Aynı sokakta oturan bir kişi, korkunç bir patlamanın ardından sarsıntı meydana geldiğini ve korku ile evlerinden dışarı çıktıklarını söyledi. 

DOĞALGAZ PATLAMASI ÜZERİNDE DURUYORUZ

Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Karaaslan burada yaptığı açıklamada, 'Doğalgaz patlaması üzerinde duruyoruz. Doğalgaz inceleme uzmanları, çalışmalarını sürdürüyor. Ankaralılar rahat olsun. Terörle ilgili herhangi bir şüphe yok. İncelemelerimiz sürüyor' ifadelerinde bulundu.


VALİLİK AÇIKLAMASI71184_53904_17012017234908_22.jpg


Ankara Valiliği Çankaya ilçesinde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yaptı. Valilikten patlamaya ilişkin yapılan açıklama şöyle:" İlimiz Çankaya İlçesi Küçükesat Mahallesi Başçavuş Sokakta bulunan bir binada saat 21.00 sularında, doğalgaz kaynaklı olduğu değerlendirilen bir patlama meydana gelmiştir. 

Patlamanın hemen ardından Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye ekipleri ve sağlık görevlileri olay yerine sevk edilerek müdahale etmeleri sağlanmıştır. Ayrıca bina çevresinde de İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerekli tedbirler alınmıştır.Patlama sonucunda üç katlı olan binanın son katı kullanılamaz hâle gelmiştir. 

3 HAFİF YARALI

Patlama sırasında binada bulunan üç vatandaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımızın tedavileri devam etmekte olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.Olayla ilgili incelemeler devam etmektedir.

ANKARA VAHŞETİNDEN "HİÇ YORUMSUZ" GÖRÜNTÜLER

ANKARA VAHŞETİNDEN "HİÇ YORUMSUZ" GÖRÜNTÜLER

Ankara'da 27 kişinin öldüğü 75 kişinin yaralandığı patlamadan fotoğraflar

ONLAR KONVOYLA KAR TEMİZLİYOR BİZ CUMAYA GİDİYORUZ

ONLAR KONVOYLA KAR TEMİZLİYOR BİZ CUMAYA GİDİYORUZ

Kanada, ABD ve İskandinav ülkelerinde 3 ay boyunca yağan kar ulaşımda aksaklıklara neden olmazken bizde 2 gün yağan kar hayatı neden felç ediyor izleyelim.

ANKARA KATLİAMINDA PATLAMA ANI KAMERADA

ANKARA KATLİAMINDA PATLAMA ANI KAMERADA

86 kişinin öldüğü kanlı Ankara saldırısında patlama anı saniye saniye kamerada

İlgili Haberler