SURİYE'DEKİ TÜRK ASKERLERİ HAKKINDA İNANILMAZ İDDİA

SURİYE'DEKİ TÜRK ASKERLERİ HAKKINDA İNANILMAZ İDDİA

Ahtarin civarında bir grup Türkmen militanın, "Fırat Kalkanı" bileşeni olan bazı ÖSO'culardan IŞİD'e giden mühimmat ve patlayıcı yakaladığını ileri sürdü.

A+A-

Bir yandan ekonomide Dolar artışı gündemin baş köşesindeyken, diğer yandan anayasa oylaması görüşmelerindeki gerginlik hüküm sürmekte, bu nedenle de Suriye'de savaşan Türk askerine ilişkin ayrıntılar gözden kaçmakta. Ancak MHP muhalefetinin önemli bir yayın organı durumunda bulunan ve tabanın büyük ilgi gösterdiği Yeniçağ Gazetesi gündemde gözden düşen El bab konusunda çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

50 ASKER İSTİFA ETTİ Mİ?

İddianın en önemli ayrıntısı ise 50 kadar askerin istifa deilekçesi verdiğine dairdi. İddia doğruysa 50 askerin iddia nedeni neydi ? Yeniçağ'da ki yazıya göre, ÖSO'nun içerisindeki bazı gruplar El Bab bölgesinde IŞİD'e silah satıyordu, 50 civarında asker de bu nedenle istifa dilekçesi vermişti.İşte o iddianın diğer detayları.

TÜRKMEN MİLİTANLAR YAKALADI

Yeniçağ gazetesinin Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, bugünkü köşe yazısında, 8 Ocak 2017 tarihinde, Ahtarin civarında bir grup Türkmen militanın, "Fırat Kalkanı" bileşeni olan bazı ÖSO'culardan IŞİD'e giden mühimmat ve patlayıcı yakaladığını ileri sürdü.

Takan'ın verdiği bilgiye göre, yakalanan mühimmat ve patlayıcılar 2 TIR içerisinde yer alıyordu.

"MİLLETVEKİLLERİ DÖVÜŞÜRKEN MEHMETÇİĞE YAPILAN KALLEŞLİK" BAŞLIKLI YAZI

Operasyonu yapan Türkmen grup hemen emniyete alıyor. Bir grup da olay yerinden bölgede bulunan Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı paşaya gidiyor. Durumu anlatıp bilgileri veriyor. Aksakallı paşa, olayın perde arkasının araştırılması için talimat veriyor. Mühimmata da el konuyor.
Takan ayrıca, "Fırat Kalkanı"nda görev alan askerlerin "moral bozukluğu" yaşadığını iddia ederek, askerlerin istifa dilekçesi vermeye başladığını söyledi.

İŞTE TAKAN'IN YAZISINDAN ÖNEMLİ AYRINTILAR

Yine bu sütundan, Fırat Kalkanı operasyonunda görev yapan askerlerimizin moral bozukluğundan bahsetmiştik. Başta gıda ve barınma gibi çok önemli lojistik desteklerdeki yetersizlikleri fotoğraflı belgeleriyle aktarmıştık.

Genelkurmay Başkanlığı'ndaki kaynaklardan edindiğim bilgilere göre; Ocak ayı başından bu yana, El Bab'da görev yapan subay, astsubay ve uzman personelden 50 civarında istifa dilekçesi geldi.

KOMUTAN KONUŞUP İKNA ETTİ

Son çıkarılan KHK ile mecburi hizmet süresinin uzatılmasıyla istifaların önü alındı. Fakat, Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın bu isimlerle teker teker ilgilendiği, konuşup duruma el koyduğunu duyunca çok sevindim.

Bu istifaların önüne kararname ile değil de moral ve motivasyonla geçilmesi çok sevindirici bir haber ve de gelişme.

2 ŞEHİT NASIL ALINMIŞ

IŞİD'in eline esir düşen 2 askerin cenazelerinin nasıl Türkiye'ye getirildiğini de soran Yeniçağ yazarı, Genelkurmay'daki kaynakların kendisine, "6 IŞİD'li teröristin ölüsü ile takas edildi" dediğini aktardı.

İŞTE IŞİD VAHŞETİNDEN KAÇAN İNSANLARIN DRAMI

İŞTE IŞİD VAHŞETİNDEN KAÇAN İNSANLARIN DRAMI

Eli Kanlı terör örgütü IŞİD'in katliamından kaçan Suriye'nin Kobani kentine yaşayan Kürt Mültecilerin Suruçta karelere yansıyan dramı.

ANİMASYON OLARAK IŞİD'İN NİSAN 2013^DEN GÜNÜMÜZE YAYILIŞI

ANİMASYON OLARAK IŞİD'İN NİSAN 2013^DEN GÜNÜMÜZE YAYILIŞI

Irak ve Suriye topraklarında son birkaç yılda hızla yayılmaya başlayan IŞİD'in nisan 2013'den günümüze kadarki süreci gün gün animasyona döküldü. Hilafet kurmak adına sivillere ve güvenlik güçlerine saldıran IŞİD(Irak ve Şam İslam Devleti)'in Peter Ridill

İlgili Haberler