ADANA'DA DUA KİTABI SATMIYORUM DİLENMİYORUM POLEMİĞİ

ADANA'DA DUA KİTABI SATMIYORUM DİLENMİYORUM POLEMİĞİ

Adana'da bir yandan dua kitabı satıp bir yandan da dilenerek vatandaştan zorla para isteyen şahıs kitabı namaz kılmak için okuduğunu satmadığını savundu

Adana'da bir yandan dua kitabı satıp, bir yandan da dilenerek vatandaştan zorla para isteyen şahıs, kitabı namaz kılmak için okuduğunu satmadığını savundu. Polisin sorusu üzerine ise namaz kılmadığını itiraf eden şahıs, akıllara daha önce yaşanan "Aha dayıya sor" vakasını hatırlattı.Adana İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı motorize yunus ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine, hastane önlerinde hem dilenip hem de dua kitabı satanlara yönelik çalışma gerçekleştirdi.

Bu kapsamda, Seyhan ilçesindeki Marsa Doğum Hastanesi önünde, namaz kitabı sattığı belirlenen Emrah K., polise peçete sattığını, dua kitabını ise namaz kılmak için okuduğunu söyledi. Emrah K., polisin "Öğle namazı kaç rekat?" sorusuna ise "Ben namaz kılmıyorum. Namaz kitabını kesinlikle satmıyorum. Allah’ın ayeti satılmaz. Evimize ekmek götürmek için dua ediyorum. 

Vatandaşları da zorlamıyorum. Ben duamı ederim, para vermezlerse de çeker giderim" cevabını verdi.Aynı anlarda çocuğuyla hastaneye gelen Gülşen Kirli (42) ise daha önce dilencilerin, çocuğuna bıçak çektiklerini iddia ederek, "Çocuklarımızı korkutuyorlar. Bunlarla sürekli karşılaşıyoruz, rahat rahat hastaneye gidemiyoruz. Allah aşkına, peygamber aşkına diyerek, yapışıyorlar. Bırakıp gitmiyorlar. Bir çözüm bulunması gerekiyor" diye konuştu. 

Emrah K., polis ekiplerince, hakkında işlem yapılması için Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teslim edildi. Emrah K.’ye ‘Kabahatler Kanunu’ kapsamında para cezası uygulandı.Öte yandan bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla kaydettiği görüntülerde, bir kişinin dua kitabı sattığı vatandaşı alnından öptüğü görülüyor. Sosyal medyada paylaşılan görüntüye tepki gösterildi. 

KAYNAK: Yeniçağ
 

İlgili Haberler