ANTALYA SERİK BELEDİYESİNDE RÜŞVET KAVGASI

ANTALYA SERİK BELEDİYESİNDE RÜŞVET KAVGASI

AKP'li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan bir önceki başkan Ramazan Çalık'ın bir iş yerinden 500 bin TL aldığını ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'la duruma sessiz kaldığı için kavga ettiğini söyledi

AKP'li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, bir önceki başkan Ramazan Çalık'ın bir iş yerinden 500 bin TL aldığını ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'la duruma sessiz kaldığı için kavga ettiğini söyledi.AKP'li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, gerçekleştirilen telekonferansta daha önce görev yapan AKP'li belediye başkanının bir iş yerinden 500 bin lira aldığı ve bakanların konuya sessiz kaldığı gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile tartışma yaşadığını açıkladı.

Yeniçağ'ın haberine göre: Gerçek Gündem'in haberine göre sosyal medyadan da söz konusu açıklamayı paylaşan Aputkan, "Ben de Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait dedi. Ben de Turizm Bakanı'na "Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun dedim ve toplantıdan ayrıldım." ifadelerini kullandı.Aputkan soruşturma açılmasını talep edeceğini belirtti. Antalya'nın Serik ilçesinde 2014 - 2019 döneminde AKP'li Ramazan Çalık belediye başkanlığı yapmıştı.  

Enver Aputkan'ın açıklaması şöyle oldu: "Bugün saat 14.00'da Antalyamız ve ilçelerine yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, AK Parti ve MHP milletvekillerimiz AK Parti ve MHP belediye başkanlarımız, AK Parti ve MHP il/ilçe başkanlarımız ve kurum müdürlerimizin katılımıyla telekonferans yapılmıştır. 

"DEVLET OLARAK BUNU BİLİYOR VE ÜZERİNE GİTMİYORSANIZ YAZIKLAR OLSUN"

Toplantı sırasında MHP Milletvekili sayın Abdurrahman Başkan ve AK Parti Milletvekili sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benim de söz alarak açıklamalarda bulunduğum Günübirlik Alanlarla ilgili, Turizm Bakanı konuşmasının bir yerinde, Serik Belediyesi tarafından  Günübirlik Alanda bulunan işletme sahibinden 500.000 lira para alındığını belirtmesi üzerine, ben söz alarak 13 aylık belediye başkanıyım diye söze başlayınca Dışişleri Bakanı, "Başkan olay sizinle ilgili değil daha önceki döneme ait bir olaydır" dedi.Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait dedi. Ben de Turizm Bakanı'na "Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun" dedim ve toplantıdan ayrıldım.

"MÜFETTİŞ TALEBİNDE BULUNACAĞIM" 

60 civarında kişinin katıldığı bu toplantıda geçen 500.000 lira para alınma olayı ile ilgili 2 Bakan'dan, sayın milletvekillerimizden ve 2 il başkanımızdan gerekli açıklamaların yapılmasını istiyorum. Bu 500.000 lira konusuyla ilgili sayın İçişleri Bakanımızdan soruşturma yapılması için müffettiş talebinde bulunacağım. 

Kamuoyuna saygılarımla.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da sosyal medya'dan videoyla şu soruyu soruyor: AKP Serik belediye başkanı namuslu biri, bir toplantıda vali var, belediye başkanı var,milletvekili var, geçmiş belediye başkanı dönemin de  500.000 TL'lik bir rüşvetten söz ediliyor. Bu 500.000 TL'lik rüşveti kim aldı? 

Buna Serik belediye başkanı itiraz ediyor.Ben bu parayı almadım, diyorlar ki senden önce ki aldı diyorlar. Milletvekilleri mi soruyor? parti sözcüsü mü soruyor? ya bu parayı kim aldı? Ramazan ayı dün Kadir gecesiydi kul hakkını savunmayacak mıyız? Namuslu adam olmayacak mıyız ? Dürüst adam olmayacak mıyız? Vatandaş'ın hakkını hukuk'unu savunmayacak mıyız?

CHP'lİ belediyeler'de 1 TL konu gündeme geldiğinde, hemen iç işleri bakanlığı, hemen müfettişler, hemen Erdoğan herkes devreye giriyor. eyvallah, bu 500.000 TL'lik rüşvette niye sesiniz çıkmıyor? Bay Kemal Erdoğan'a soruyor 500.000 TL'lik rüşveti kim aldı?

KAYNAK: Yeniçağ
 

İlgili Haberler