ABD’den Rusya’ya Suriye'de işbirliği çağrısı

ABD’den Rusya’ya Suriye'de işbirliği çağrısı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Suriye'deki siyasi çözüm konusunda işbirliği yapmak için birden bire Rusya'ya çağrıda bulunması son günlerde ki ABD tutumu konusunda Türkiye'de şüpheleri artırdı

A+A-

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Suriye'deki siyasi çözüm konusunda işbirliği yapmak için Rusya'ya çağrıda bulundu.

BİRDEN BİR NE OLDU

Rusya ile Suriye çatışmasının siyasi çözümünde işbirliği yapmak isteyen ABD, Moskova'ya işbirliği çağrısında bulundu. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Orta Doğu temasları kapsamında gittiği Mısır'da yaptığı açıklamada, "Suriye konusunda Rusya'nın bizimle işbirliği yapmasını ve Suriye'deki çatışmalara siyasi bir çözüm bulmaya yönelmesini istiyoruz. Bu konuda Moskova'nın yardımına başvuruyoruz" ifadelerini kullandı.

SÜREKLİ KAFA KARIŞTIRIYORLAR

Ülkelerin Suriye'de barış ve istikrarı sağlamaya çalıştığını söyleyen Pompeo, "ABD'nin her zaman bu sürecin başında ve ön planda olduğundan emin olun" dedi.

(Şehriyar İmanbeyli /İHA)

New York'ta ' Mavi Gökyüzü ' paniği kamerada

New York'ta ' Mavi Gökyüzü ' paniği kamerada

Son dakika haberlerine göre, ABD'nin New York kentinde gökyüzünün birden bire maviye dönüşmesi büyük bir panik yaratırken bu olağanüstü görüntünün nedeninin patlayan bir trafodan kaynaklandığı açıklandı.

ABD'de lisede Suriyeli çocuğa ırkçı saldırı

ABD'de lisede Suriyeli çocuğa ırkçı saldırı

ABD'de bir okulda Suriye mültecisi 15 yaşında bir kız çocuğun okulda diğer Amerikalı öğrenciler tarafından tuvalette bayılıncaya kadar dövülmesi ülkeyi karıştırdı.

İlgili Haberler