81 İLDE 3. KEZ HUZUR OPERASYONU

81 İLDE 3. KEZ HUZUR OPERASYONU

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 81 ilde koordineli olarak huzur uygulaması başlatıldı. İstanbul'da da 5 bin polisin katılımıyla asayiş uygulaması yapılıyor. Uygulamayı İçişleri Bakanı Süleyman S

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı yazılı açıklamada bu akşam, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile koordineli olarak 81 ilde huzur uygulaması başlatıldığı belirtildi.

Uygulamada toplam 80 bin 088 görevlinin yer aldığını belirtilen açıklama şöyle:


“Ülkemizin huzur ve güvenliğinin teminatları olan Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 81 ilde koordineli olarak 10 Şubat akşamı sabit yol uygulaması ve umuma açık yer uygulaması şeklinde iki aşamalı uygulama gerçekleştiriyor.
Uygulamalar esnasında temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güvenlik dengesine önem veren bir yöntem ile mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması suç işleme amacındakilerin caydırılması ile aranan şahıs ve araçların yakalanması amaçlanıyor.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler ve Sahil Güvenlik Komutanı V. Bülent Olcay’ın, Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezinden canlı bağlantılarla takip edeceği uygulamalara Polis, Jandarma ve Sahil Güvenlik birimlerinden toplam; 13 bin 966 ekip, 17 hava aracı, 71 deniz aracı, 417 dedektör köpeği, 80 bin 088 görevli katılıyor.


İstanbul, İzmir ve Antalya’da polis-sahil güvenlik birimlerince; İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Erzurum, Mersin, Diyarbakır, Van, Sakarya ve Kocaeli’de polis-jandarma birimlerince ortak uygulama noktaları oluşturuluyor.
Şehir giriş/çıkışları ile önceden tespit edilen 18.131 hassas noktada şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılıyor. Yapılan uygulama sonuçlarına ilişkin veriler bilahare bildirilecek.”


İSTANBUL’DA, JANDARMA VE POLİSTEN ASAYİŞ UYGULAMASI
İstanbul’un 39 ilçesinde, binlerce polis ve jandarma birçok noktada asayiş denetimleri gerçekleştiriyor.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 5 bin polis ile İstanbul Jandarma Komutanlığı’na bağlı bin 35 jandarma oluşturulan kontrol noktalarında durdurulan araçlar aranırken içinde bulunanlar da kimlik kontrolünden geçiriliyor. Çeşitli mekanlarda aramalar ve kimlik kontrolü yapıyor. Deniz polisinin de denizde tekneleri denetlediği uygulamada bir çok noktada polis helikopterleri de destek veriyor.


Kadıköy iskelesinde vapurdan inen vatandaşlar tek tek kimlik kontrolünden geçiriliyor.
“Huzur ve güven” adı verilen denetimlere jandarma 52 kontrol noktasında, 16’sı kadın bin 35 personel, 2’si zırhlı 195 araç, 9 köpek ile katılıyor. Alemdağ Jandarma Komando Tabur Komutanlığı destek birliği olarak görev yapıyor.
Sarıyer Bahçeköy Kemerler Mevkii’nde polis ve jandarma ortak denetimde bulundu. Kurulan uygulama noktalarında kimlik kontrolü ve araçlarda arama yapıldı. Jandarmanın arama kurtarma, narkotik ve bomba arama uzmanı köpek de aramalara katıldı. Köpekler araç içi ve bagajlarda arama yaptı.
DHA

BU 13 TARİF SİZE KIRMIZI ETİ UNUTTURACAK

BU 13 TARİF SİZE KIRMIZI ETİ UNUTTURACAK

Protein deyince çoğumuzun aklına sadece et, balık, tavuk gibi hayvansal gıdalar gelmektedir. Hayvansal gıdaların dışında protein i

TUVALETE ÇOK GİDENLER BU HABERİ İZLESİN

TUVALETE ÇOK GİDENLER BU HABERİ İZLESİN

Özellikle kadınlarda daha fazla görülen ve sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyen aşırı aktif mesane problemiyle ilgili merak edilenleri Hastane Derindere Üroloji Bölümü Uzmanı Op. Dr. Doğukan Sökmen’den öğrendik…

İlgili Haberler