Yağışlar ve fırtına Kıbrıs'ta okulları tatil ettirdi

Yağışlar ve fırtına Kıbrıs'ta okulları tatil ettirdi

Kuzey Kıbrıs Türk kesiminde etkili olan sağanak yağışların hayatı olumsuz yönde etkilemesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı okulları tatil ettiğini duyurdu

A+A-

Kıbrıs'ın hemen hemen tüm kesimlerinde bir kaç gündür etkili olan sağanak yağış ve fırtına yaşamı felç etmeye devam ediyor.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Önceki gün bir çok bölgede yağmur sularını caddeleri derelere dönüştürdüğü, bir çok ev ve iş yerini ise su bastığı gözlemlenmişti. Dinmek bilmeyen yağışlardan etkilenen vatandaşlara Kıbrıs Kızılay'ı yardım götürmüştü. Öte yandan hava şartlarında olumsuz yönde gelişmeler bakanlığın okulları tatil etmesine neden oldu. İşte ayrıntılar

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, fırtına ve şiddetli yağmur nedeniyle okulları 1 gün süreyle tatil ettiğini açıkladı.

YAŞAM FELÇ OLDU

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde iki gündür etkisini gösteren fırtına ve şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 Aralık Perşembe (yarın) günü haklı şiddetli yağış ve fırtına konusunda uyardı. KKTC Milli Eğitim Bakanlığı zorlu hava koşulları nedeni ile okulları yarın tatil ettiğini açıkladı. Yağışlar birçok bölgede elektrik kesintisine sebep olurken telefon ve İnternet hatlarını da olumsuz etkiledi. Polis, fırtına nedeni ile halka daha dikkatli olma konusunda uyarıda bulundu.

(Emir Abdurrahman Bulut /İHA)

İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

00088.jpg

Türkiye'den dev petrol şirketine Kıbrıs uyarısı

Türkiye'den dev petrol şirketine Kıbrıs uyarısı

Kıbrıs Rum Yönetiminin parsellediği Güney Kıbrıs ta ABD'nin Exoon Mobil şirketi Katar ile ortak petrol sondajı na başladı Türkiye ise sadece Dış işleri bakanlığı sözcüsü nezdinde zayıf bir tepki verdi.

Kıbrıs'ın konuştuğu cinayette kan donduran ayrıntılar

Kıbrıs'ın konuştuğu cinayette kan donduran ayrıntılar

Kıbrıs Mağusa'da borçlu olduğu kişi ve arkadaşları tarafından gölet kenarına götürülerek öldürünceye kadar dövülen Nijeryalı üniversite öğrencisi Keneddy T.Dede cinayetinde kan donduran ayrıntılar ortaya çıktı.

İlgili Haberler