WhatsApp'ta silinen mesajları okumanın yolu bulundu

WhatsApp'ta silinen mesajları okumanın yolu bulundu

Gönderilen mesajların okunmadan silinmesini sağlayan WhatsApp'ta, bir hata tespit edildi. Android cihazlara yüklenen bir uygulaması sayesinde alıcı görmeden silinen mesajlar okunabiliyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ekim ayının sonunda beklenen özelliği ‘mesajı sil’i devreye sokmuştu. Bu özellik kullanıcılara, gönderdikleri mesajları karşı taraf görmeden silebilme imkanı tanıyor.

Habertürk'ün aktardığına göre, İspanyol web sitesi Android Jefe’nin farkettiği bir hata ise silinen mesajların görüntülenebilmesini sağlıyor.

Gönderilen mesajlar karşı taraf görmeden, 7 dakika içerisinde silinmiş olsa bile Android işletim sistemine sahip cihazlar bu mesajların bildirimlerini depolayabildiği için görüntülenebiliyor.

Yalnızca Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çalışan bu yöntemi kullanmak için Nofitication History isimli uygulamanın kullanılması gerekiyor. Bu uygulama telefona gelen tüm bildirimleri saklıyor ve kullanıcılar bu sayede kendilerine gönderilmiş fakat sonrasında silinmiş mesajları okuyabiliyor.

Android cihazlarda çalışan uygulama ile silinen mesajlar görüntülenebiliyor olsa da belli başlı kısıtlamalar var. Mesajların sadece ilk yüz karakterini gösteren uygulama aynı zamanda telefon yeniden başlatıldığında tüm bildirim geçmişini siliyor.

Yöntem, sadece Android cihazlarda işe yarıyor. İOS işletim sistemine sahip cihazlarda geçmiş bildirimleri görmek mümkün değil.

İlgili Haberler