Seks robotu Samantha 'aşırı ilgiden' bozuldu

Seks robotu Samantha 'aşırı ilgiden' bozuldu

Yüksek teknolojiyle donatılmış seks robotu Samantha Avusturya'da tanıtıldığı bir fuarda erkeklerin hışmına uğradı. Samantha'ya ilgi o kadar yoğun oldu ki robot satışa çıkamadan bozuldu, iki parmağı da kırıldı.

İnsan karşısında tepki veren ve cinsel organı olan ilk seks robotu Samantha, bu yılın başında tanıtıldığında tüm dünyada ilgiyle karşılanmıştı. Sosyal medyada hakkında türlü şakalar yapılan Samantha'nın büyük ilgi göreceği bekleniyordu. Samantha Avusturya'da tanıtıldığı bir fuarda erkeklerin hışmına uğradı.

MASAJ YAPANLAR BİLE OLDU
‘Aşırı ilgiye’ dayanamayan Samantha daha satılamadan bozuldu. Samantha'ya masaj yapan erkekler bile oldu. 'Samantha'ya tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Ancak robotun sahibi firma 3 bin Avro değerindeki Samantha'yı fuarın sonunda kargolayarak tamire gönderdi.

PARMAKLARI KIRILDI
Robotu geliştiren İspanyol Sergei Santos, Avusturya’nın Linz kentindeki Arts Electronica Festival'de tanıtıldığını ancak erkeklerin ona 'barbar' gibi yaklaştığını söyledi. Santos, ileri teknolojiyle donatılmış Samantha'nın dokunulmaktan dolayı aşırı kirlendiğini hatta çıkan bir arbadede iki parmağının kırıldığını anlattı.

'SAMANTHA İYİLEŞECEK'
Sergei Santos, fuarda Samantha'ya büyük ilgi gösteren erkeklerin, robotun göğüslerini, bacaklarını ve kollarını ellediğini anlatıyor. Santos, 'Samantha bunları atlatacak ve iyileşecek' diyor.

TEPKİ VERİYOR
Yapay zekaya sahip interaktif robot Samantha dudağında, omzunda ve vajinasında bulunan sensörler sayesinde dokunuşu algılıyor; konuşarak ya da 'inleyerek' tepki verebiliyor. Etik tartışma yaratan Samantha'ya giderek artan bir ilgi olduğu belirtiliyor.

 

İlgili Haberler