Samsun'a 1 günde 2 şehit haberi

Samsun'a 1 günde 2 şehit haberi

Afrin operasyonunun 22. gününde tüm Türkiye'yi yasa boğan 11 şehit haberinde 2 sinin ateşi Samsun'a düştü

A+A-

Afrin'de sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında çıkan çatışma sonucu şehit düşen 3 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın'ın acı haberi Samsun'da yaşayan ailesine ulaştı.

AYNI GÜN SAMSUN'DAN 2. ŞEHİT

Samsun'un İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan ve 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında, Afrin’de devam eden operasyonlarda görev alan bekar Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın, çıkan çatışmada şehit düştü. 

ACI HABER KAYMAKAMDAN

Şehidin ailesine acı haberi İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz ve askeri yetkililer verdi. Şehidin annesi Aysel ve babası Ekrem Akalın fenalık geçirirken, şehidin evine Türk bayrakları asıldı. 1 kız kardeşinin olduğu öğrenilen şehidin 2015'de göreve başladığı ve Bitlis'in Tatvan Komando Taburu'nda görevli iken Afrin'e gittiği öğrenildi. 

2. ŞEHİT HAVZA'DAN

Samsun'un Havza ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında, Afrin’de devam eden operasyonlarda görev alan evli Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin, şehit düştü. Şehidin ailesine acı haberi Havza ilçe protokolü tarafından verildi. Şehidin babasının daha önce vefat ettiği öğrenilirken, annesi Behiye Şahin acı haberi alıp fenalık geçirdi. 

EŞİ TATVAN'DA

Şehidin eşinin ise Bitlis'in Tatvan ilçesinde olduğu öğrenildi. Şehidin evine Türk bayrakları asıldı. Polis memurluğu görevini bırakıp göreve başladığı öğrenilen şehidin 2015'de göreve başladığı ve Bitlis'in Tatvan Komando Taburunda görevli iken Afrin'e gittiği öğrenildi.

HELİKOPTERİMİZ DÜŞÜRÜLDÜ; İşte şehitlerin kimlikleri

HELİKOPTERİMİZ DÜŞÜRÜLDÜ; İşte şehitlerin kimlikleri

Afrin operasyonunun 22. gününde sınırımızın Suriye tarafında operasyona katılan bir helikopterimiz düşürüldü, başbakan Binali Yıldırım 2 şehidimiz olduğunu açıkladı; İşte ayrıntılar.

İSRAİL UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ; Suriye'de flaş gelişme

İSRAİL UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ; Suriye'de flaş gelişme

Suriye ve İsrail arasında resmen savaş başladı bir İsrail uçağı düşürüldü, İsrail Suriye'nin kentlerine bomba yağdırdı.

İlgili Haberler