Meral Akşener'den çok sert  Afrin eleştirisi

Meral Akşener'den çok sert Afrin eleştirisi

Meral Akşener partisinin il binası açılışına katılmak üzere geldiği Denizli'de Afrin ile ilgili ilginç bir açıklamada bulundu.

A+A-

Türkiye genelinde büyük bir hızla teşkilatlanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Denizli İl Binasının açılışını yaptı. Burada konuşan Akşener Afrin konusunda polemiklerin dışında kalmaya özen gösteriyoruz dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ELEŞTİRİ

Kendisinin de İçişleri Bakanlığı döneminde en uzun 50 kilometrelik kara harekatının arkasında imzasının bulunduğunu ifade eden Akşener, "Bu kardeşiniz ablanız, en uzun, 50 kilometrelik kara harekatının ardında imzası olan kişidir. Siz o zamanlar, davulla zurnayla Mehmetçikleri afişe ederek, komutanları afişe ederek o günlerin içişleri bakanı olarak, övündüğümüzü duydunuz mu, duymadınız. Çünkü askeri müdahaleler ciddidir, ciddiye alınmalıdır. Futbol maçına benzemez, AK Partinin Genel Başkanı muhtarlara konuşuyor, diyor ki 'Daha yeni ısınmaya başladık, yolun başındayız.' Utanın utanın, futbol oynamıyorsunuz. Mehmetçiğin, ana kuzularının, sizin düşürdüğünüz çukurdan Türkiye'yi çıkartmak için canıyla, kanıyla mücadele ettiğinin farkında değilsiniz. Nasıl bir şeydir bu, nasıl bir nasıl bir anlayıştır. Nasıl bir kafadır. Nasıl bir yürektir. 'Oyunun başındayız, yeni ısınıyoruz.' Böyle bir söz olabilir mi, olamaz. Ama çam devirmede usta. '20-25 şehidimiz var' dedi. Kardeşim ayıp ayıp, bahsettiğin 5 kişi, insan, can, hayat. Kimi kadının eşi, kimi bebeğin babası, kimi annenin yavrusu. 5 canı sen rakam gibi görüyorsan eğer, yazıklar olsun sana" diye konuştu.

"KARDEŞİM, ATATÜRK'Ü NE KADAR KISKANIYORMUŞSUN BE"

Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesinin teklif edilmesiyle ilgili ise şunları söyledi:


"Arkadaş gazi olacakmış, gazilik savaş meydanlarında kazanılır. Kardeşim, Atatürk'ü ne kadar kıskanıyormuşsun be. Hem ona kızıyormuşsun hem de kıskanıyormuşsun. Olmaz, alamaz, gazilik er meydanında olur. Kantinde askerlik yapanlarla olmaz. Çocuğuna çürük raporu alanlarla olmaz. Hem gaziliği hem de şehitlik makamını sulandırmaktan başka öteye geçmez. Arkadaşlar şimdi kızdılar. Tabipler Birliğine, Barolara kızdılar. Türkiye Barolar Birliği ve Türk Tabipleri Birliği'nin başındaki Türkiye'yi kaldırmaya çalışıyorlar. Ben size bir şey söyleyeyim mi, etnik aidiyet üzerinden politika üretenlerin canına minnet, Apo'nun canına minnet. PKK'nın canına minnet olur" dedi.

"MODA AFRİN'E GİTMEK OLDU"

Akşener, Afrin'e gitmenin moda olduğunu belirterek, "Şimdi moda oldu, herkes Afrin'e gidiyor. Ben de merak ediyorum. Koltuktan kalkmaya cesaret edemeyenler, canından nasıl vazgeçecek. Diğer ağabey, yahu bir kamyon korumayla geziyorsun, Afrin'e nasıl gideceksin. Hadi git de görelim. Hadi gidin de görelim. Öbürü kalkıp nasıl o koltuktan gidecek, ya koltuk giderse. Öbürü de korumaları bırakıp nasıl gidecek? Ha bire yarış var. 'Afrin'e bir iki', ama herkes yerinde oturuyor. Ama Afrin'e giden kadınlarımızın çocukları bozkurt işareti yapıp da gidiyor. Bir kısmı eleştiriyor, bir kısmı övüyor. Benim bir şey dikkatimi çekti. Rabia işareti yapanlardan giden yok. Bunu yapıp gitmek için uzman çavuş olman lazım. Uzman çavuş olmak yerine ne oldunuz siz, ballı maaşlarla Türkiye'yi soyan düzeninin parçası oldunuz. Gidemezseniz" dedi.

İl merkezindeki programın ardından Buldan ilçesine geçen Akşener, ilçe başkanlığı binasını açtı. Akşener daha sonra partisinin Aydın İl Başkanlığı binasının açılışı için karayoluyla Aydın'a gitti.

DENİZLİ'YE DEĞİNDİ

Akşener, açılışta yaptığı konuşmada, Denizli'nin tarım kenti olduğunu, tekstille Türkiye'yi ve dünyayı giydirdiğini söyledi.

Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu değiştirmek için İYİ Parti'yi kurduklarını söyleyen Akşener, "Bu parti sizin partiniz ve bir cesurlar hareketidir. Partimiz, Türkiye'nin susan dilini, kararan yüzünü, mutsuzlaşan analarının ve umudu kaybolan gençlerinin yeniden konuşulması ve mutlu bir Türkiye olabilmesi için kuruldu." dedi.

ADALETLE HUKUKLA ÇÖZECEĞİZ

Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili Mehmetçik'in yanında olduklarını, bu konuda polemiklerin dışında kalmaya dikkat ettiklerini ifade eden Akşener, İYİ Parti'nin ülkenin sorunlarını adaletle, hukukun üstünlüğüyle, herkese eşit mesafede kalarak, liyakata önem vererek çözeceğini dile getirdi.

İYİ PARTİ CESARET VE CESURLAR HAREKETİDİR

Akşener, "İYİ Parti'ye saldırı çok, iftira çok, bizi korkutmak isteyenler çok. Ama İYİ Parti bir cesaret ve cesurlar hareketidir. Onun için bizi korkutmaya çalışmayın. Meral Akşener olarak söylüyorum herhangi bir kardeşimin saçının teline zarar geldiğinde oralarda sizi oturtmam ve dünyayı hepinize dar ederim. 

İKTİDARI ALACAĞIZ

Allah'ın izniyle ister 2018'de ister 2019'da biz, el ele vererek cumhurbaşkanlığını ve iktidarı alacağız. Kadrolarımız ehildir, dürüsttür, içinizden çıkıp gelen insanlardan oluşmaktadır." dedi.

Konuşmanın ardından il başkanlığı binasının açılış kurdelesini kesen Akşener, partililerle görüştü.

Yarın seçim olsa İyi Parti % kaç oy alacak

Yarın seçim olsa İyi Parti % kaç oy alacak

Kuruluşu Türkiye genelinde büyük ilgi uyandıran Meral Akşener'in ' İyi Parti'si ile ilgili ilk erken seçim anketi yayınlandı. Anketi dünyaca ünlü Reuters haber yaptı.

Erdoğan 2 milyon oyu bu yüzden kaybedebilir; VİDEO İLE MESAJ

Erdoğan 2 milyon oyu bu yüzden kaybedebilir; VİDEO İLE MESAJ

Horoz dövüşü konusunda hayvan sevenlerden gelen yoğun baskı sonucu ' hapis cezası ' düzenlemesi ardından horozcular bi video yayınlayarak Erdoğan'ı 2 milyon oyla tehdit ettiler.

İlgili Haberler