OKULLARDA KAPI KOLU SKANDALI

OKULLARDA KAPI KOLU SKANDALI

2015 yılında Çorum'da yaşanan olayın aynısı bu kez Aydın'da yaşandı. Oku sınıf kapısı kolları öğrencilere neden saplanıyor ve önlem alınmıyor.

A+A-

Aydın'da akla hayale gelmeyecek bir skandal yaşşandı. Açıklama her ne kadar öğrencilerin aynı anda dışarı çıkmak istemesine bağlansa da, yok böyle olay dedirtecek cinsten. Habertürk'ün bildirdiğine göre Aydın Efeler ilçesinde inanılmaz bir kaza yaşandı. 

AYNI OLAY ÇORUMDA DA YAŞANMIŞTI

Olayın aynısını 2015 yılında, Çorum'da 6'ncı sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Ceyhun Emre Top yaşamıştı. 2015 yılında olan olayda teneffüs sırasında okulun kantinine giden Emre'nin sınıfa dönüşünde aniden açılan kapının açma kolu bileğine saplanmıştı. Bu iki olay "okullara nasıl kapılar takılıyor ?"sorusunu akla getirdi.

TENEFÜSE ÇIKMAK İÇİN KAPIYA HÜCUM ETTİLER

Zil çalınca teneffüse çıkmak isteyen öğrencilerin oluşturduğu kalabalıkta sınıf kapısının kolu bir öğrencinin koluna sapladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Kurtarma ekiplerinin yardımı ile ilkokul öğrencisi sınıfın kapısı ile hastaneye kaldırıldı.


Olay sabah saatlerinde Efeler İlçe Merkezi Ticaret Odası İlkokulu'nda meydana geldi. Deprem, yangın ve acil durumlarda çıkışın kolay olması için sınıflardaki kapıların dışa açıldığı okulda aynı anda sınıftan teneffüse çıkmak isteyen öğrenciler ilginç bir kazaya neden oldu. 

500310.jpg

SAĞ KOLUNA SAPLANDI

Edinilen bilgiye göre, okuldaki sınıflardan birinde eğitim gören Efe K. isimli öğrenci zil çalınca sınıftan çıkmak istediği anda bir anda sağ kolu sınıf kapısının koluna takıldı. İddiaya göre bu sırada kapıda oluşan izdihamda minik Efe'nin koluna, kapının kolu olduğu gibi saplandı.

KAPI İLE AMBULANSA TAŞINDI

Olaydan okul görevlileri hemen 112 Acil Servis'e arayarak yardım istedi. Okula gelen sağlık görevlileri öğrencinin bulunduğu ortamda koluna saplanan kapı kolunu çıkarmayı riskli bulunca Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinden yardım istendi. Kısa sürede okula gelen itfaiyeye ait tam donanımlı kurtarma ekibi, başarılı bir şekilde kapıyı olduğu yerde kesip kasasından da çıkararak öğrenciyi koluna saplanan kapı ile ambulansa taşıdı.1403226_d200a38619e60133c940ff17ad64d46b.jpg

AMELİYATA ALINDI

Sağlık ekiplerinin bir yandan itfaiye ekiplerinin diğer yandan müdahale ettiği olayda minik Efe hastaneye kaldırıldı. Hastane ortamında yapılan operasyon ile kapı kolu kolundan çıkarılan minik Efe ameliyata alındı.

ANGELİNA JOLİE DÜNYAYI BÖYLE ŞAŞIRTTI

ANGELİNA JOLİE DÜNYAYI BÖYLE ŞAŞIRTTI

Hollywood yıldızı Angelina Jolie, Kamboçya ziyareti sırasında çocuklarıyla birlikte tarantula ve akrep yedi.

CHP'Lİ SELİN SAYEK BÖKE'Yİ CANLI YAYINDA BÖYLE TEHDİT ETTİLER

CHP'Lİ SELİN SAYEK BÖKE'Yİ CANLI YAYINDA BÖYLE TEHDİT ETTİLER

CHP'li Selin Sayek Böke'ye CNNTürk'teki canlı yayın sırasında kanalı arayan bir kişi "Yaşamına son verilecek, evine gidemeyecek." tehdidinde bulundu.

İlgili Haberler