Niğde Demirkazık dağından kurtarılan kadın dağcı konuştu

Niğde Demirkazık dağından kurtarılan kadın dağcı konuştu

Niğde Demirkazık dağlarına tırmanış yaparken çığ altında kalan 2 dağcıdan Hilal İşcan kurtarılarak kaldırıldığı hastanede olayı böyle anlattı.

A+A-

Niğde'nin Çamardı ilçesinde Aladağlar'da tırmanış yaparken mahsur kalan ve ekipler tarafından kurtarılan 2 dağcıdan kadın olanı Hilal İşcan tedavi gördüğü Adana'da hastanede konuştu.

TEDAVİ ALTINDA KONUŞTU
 
Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren ve genel  sağlık durumu iyi olan İşcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın yaşandığı  esnada telefonla görüştüğünü, ne olduğunu anlamadığını, her şeyin bir anda  geliştiğini anlattı.

Gece orada beklemenin çok zor ve havanın soğuk olduğunu ifade eden  İşcan, "Arkadaşımın orada olmuş olması daha kötü. Şu an bilmiyorum, birşey  söyleyemiyorum inşallah sağ salim çıkar tek isteğim o." diye konuştu..

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ
 
"Hemen 112'yi aradım. Ekipler geldi, daha sonra helikopter geldi. Ben  çığın arkasından arkadaşıma bakmak için aşağı atladım ve uçurumda mahsur kaldım.  Çığın düştüğü yer sıkıntılı, kayalık bir yerdi. Oraya kadar arkadaşıma baktım ama  ondan sonrasına bakamadım. Ekip gece olduğu için beni alamadı, ortam müsait  olmadığı için. Bugün aldılar."
 
YERİMİ DEĞİŞTİRDİM
 
Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mustafa  Görür de Hilal İşcan'ın geldiğinde genel durumunun iyi olduğunu söyledi.
 
Kadın dağcının uzun süre soğuğa maruz kalması nedeniyle hemen  tetkiklerinin yapıldığını belirten Görür, "Şimdilik durumu iyi, gerekli  tedavimize başladık. Acilimizin travma alanında üçüncü basamak hastanemizde takip  altında. Genel durumu iyi. Görünen herhangi bir sıkıntı yok. İnşallah daha da iyi  olacaktır." dedi.

BU GÜN HASTANEDE KALACAK
 
Aladağlar'da Eznevit mevkisinde tırmanış yapan dağcılardan Mustafa  Kemal Karakoç dün çığ altında kalmış, Hilal İşcan ise aynı bölgeden çıkamamıştı.  Olay yerine AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, Adana'dan havalanan  askeri helikopter de bölgedeki çalışmalara katılmıştı. Hilal İşcan ekiplerce  sabah saatlerinde kurtarılmıştı.

KURTARMA OPERASYONUNDAN GÖRÜNTÜLER

başlatıldı.

BU GÜN NELER OLDU

gunun-ozetleri.jpg

 

Erdoğan'a Niğde mitinginde halktan Muharrem İnce şoku

Erdoğan'a Niğde mitinginde halktan Muharrem İnce şoku

Ekonomik krizin daha da derinleşmesi endişesi ile aldığı Erken Seçim kararı sonrası eski ilgi ve desteği anket ve mitinglerinde göremeyen Erdoğan'a vatandaşlar Niğde mitinginde bir de Muharrem İnce şoku yaşattılar

Niğde'de görünmez kaza; 20 metre yükseklikten düştü

Niğde'de görünmez kaza; 20 metre yükseklikten düştü

Freni boşalan kamyonet evin içindeki otomobilin üzerine böyle düştü

İlgili Haberler