Adana'da korkunç ölüm: Not bırakıp intihar etti

Adana'da korkunç ölüm: Not bırakıp intihar etti

Adana'da bir edebiyat öğretmeni, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde "Engelli oğluma iyi bakın" notu bırakıp, tuz ruhu ve çamaşır suyunu karıştırıp içerek intihar etti.

 Merkez Seyhan ilçesi Tellidere Mahallesi’nde bir apartmanın 4. katında meydana geldi. Bir meslek lisesinde edebiyat öğretmeni olarak görev yapan Z.E. (39), “Veli toplantısına gideceğim” diyerek zihinsel engelli oğlunu kız kardeşinin evine bıraktıktan sonra kendi evine döndü.

RESMİ NİKAHI YOK

Resmi nikahı olmadan birlikte yaşadığı eşi H.K.’nın, resmi nikahlı eşiyle yurt dışına çıktığını öğrendiği ve çeşitli borçları olduğu için bunalıma girdiği iddia edilen Z.E., "Oğluma iyi bakın, bunu yapmak zorundaydım" yazılı not bıraktıktan sonra nota "kredi kartı şifrelerini" de yazıp çamaşır suyu ve tuz ruhunu karıştırıp içerek intihar etti. 

Z.E.’nin veli toplantısına gitmemesi üzerine iş arkadaşları durumu Z.E.’nin yakınlarına bildirdi. Eve gelen yakınları, kapı açılmayınca durumu polis ekiplerine haber verdi. Kapı çilingir tarafından açıldı ve yakınları, Z.E.’nin cansız bedeniyle karşılaştı.

OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık ekipleri, Z.E.’nin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekipleri de eve gelerek incelemede bulundu. Bu sırada Z.E.’nin zihinsel ve bedensel engelli oğlu S. de apartmanın otoparkında her şeyden habersiz arkadaşlarıyla oyun oynayıp sohbet etti.

Çocuk, intihar eden annesinin olayını araştırmak üzere apartmana gelen olay yeri inceleme polislerini şaşkın gözlerle her şeyden habersiz izledi. İntihar eden öğretmenin yakınları ise çocuğa sarılarak ağladı. 

Kadının cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. 

BU GÜN NELER OLDU

gunun-ozetleri.jpg

 

İlgili Haberler