Mustafa Sarıgül'ün CHP'den intikam hamlesi

Mustafa Sarıgül'ün CHP'den intikam hamlesi

Eski Şişli belediye başkanı Mustafa Sarıgül CHP tarafından aday gösterilemeyeceğini anlayınca geçen hafta açıkladığı istifası ardından bu gün DSP'den Şişli Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Mustafa Sarıgül'ün DSP'den Şişli Belediye Başkanı adayı olduğunu açıkladı. Sarıgül'ün " Ben başkan olamayacaksam Şişli'yi AKP alsın daha iyi" şeklinde konuştuğu ileri sürülüyor.

BAŞKANLIK OLMAYINCA CHP'DEN İSTİFA ETMİŞTİ

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, DSP'ye katılmak için bugün, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile görüştü. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde CHP'den aday gösterilmeyince partiden istifa eden Mustafa Sarıgül, DSP'ye geçiyor. Sarıgül'ün, seçimlere DSP'den giriyor.

İŞTE AÇIKLAMALARDAN SATIR BAŞLARI

Kendi evimizde, kendi yuvamızda bulunmaktan çok mutluyum. Genel Başkanımız açıklamalarını yaptı, çok teşekkür ediyorum. Ben konuşmamı yazılı olarak yapacağım. DSP Genel Başkanı Aksakal'a ve arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Binlerce yurttaşıma müjdeler olsun.

ECEVİT BANA EMANET ETTİ DİYE MESAJ ATTI

ÖNCE CHP'DEN ADAYLIK BEKLEDİ

Görüşme öncesi Twitter'dan mesajını paylaşan Sarıgül, "Genel Başkanımız Bülent Ecevit o gün beni Şişlili yurttaşlarıma emanet etmişti, Şişli'yi de bana... Yıllardır yolumdan hiç dönmedim. Bu gün de Bülent Ecevit'in bize öğrettiği siyaset kültürünü sürdürerek Genel Başkan Önder Aksakal'la birlikte yolumuza devam edeceğiz" dedi.

DEV ANKET İSTANBUL BÜYÜKŞEHİRE HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

DEV ANKET İSTANBUL BÜYÜKŞEHİRE HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

İlgili Haberler