Meterolojiden Doğu Anadolu Bölgesine uyarı

Meterolojiden Doğu Anadolu Bölgesine uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika açıklamasında, Doğu Anadolu Bölgesinde aşırı sis ve aşırı soğuktan kaynaklanan don tehlikesi uyarısı yapıldı.

A+A-

Erzurum ve Ağrı'da sis, görüş mesafesini 50 metreye kadar düşürdü. Doğu'da gece en düşük hava sıcaklığı Erzurum'un güney ilçeleri ve Ardahan'ın Göle ilçesinde eksi 7 derece olarak ölçüldü.

DONDURUCU SOĞUK HAKİM OLACAK

Doğu'da bir süredir devam eden ılıman havanın yerini soğuk havaya bırakmasıyla Erzurum ve Ağrı'yı sis kapladı. Yüksek basıncın etkisiyle nem oranı yüzde 96'yı bulunca göz gözü görmedi. Koca binaların bile sisten görünmediği kent merkezinde, karayollarında da sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Hava sıcaklığının dün gece sıfırın altında 7 dereceyi bulduğu Erzurum'da sisin gün boyu etkili olması bekleniyor.

BUZLANMA DON VE PUS

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü uzmanları, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceğini bildirdi. Uzmanlar, buzlanma, don, yer yer pus hadisesi ile dik ve eğimli yamaçlarda çığ düşme riskine karşı tedbirli olması konusunda vatandaşları uyardı. Trafik ekipleri ise sürücüleri trafik işaretlerine uymaları ve takip mesafesini korumaları konusunda uyardı.

Doğu Anadolu Bölgesinde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere; Erzurum'un Aziziye, Çat, Hınıs, Tekman ve Şenkaya ilçeleri ile Ardahan'ın Göle ilçesinde 7 derece, Kars'ta 4, Ağrı'da 2, Iğdır ve Erzincan'da ise artı 3 derece olarak kaydedildi.

ERZURUM ZORLANACAK

Öte yandan havanın iyice soğuduğu Erzurum'da semt pazarlarında meyve ve sebze satışı yapan esnaf, çadırlarına sobalar kurarak ürünlerinin donmaması için çaba sarf etti.

VATANDAŞLAR PAZARDA BİLE SOBA YAKTI

BU GÜN NELER OLDU

gunun-ozetleri.jpg

 

Erzurum'da yeniden aday gösterilen Mehmet Sekmen'in hayat öyküsü

Erzurum'da yeniden aday gösterilen Mehmet Sekmen'in hayat öyküsü

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu gün açıklanan Belediye başkan adayları arasında Erzurum'da göreve yeniden aday gösterilen Mehmet Sekmen kimdir.

İlgili Haberler