METEOROLOJİDEN İSTANBUL'A HAFTALIK UYARI

METEOROLOJİDEN İSTANBUL'A HAFTALIK UYARI

Hafta içinde yurtta yeni bir yağışlı sistem etkili olacak. 

A+A-

Her kar ya da yağmur yağdığında büyük kriz yaşayan İstanbul yağışsız bir haftasonu arıdından yine mi krize girecek. meterorolojinin verdiği bilgilere göre, İstanbul'u yağışlı bir hafta bekliyor. İşte haberin ayrıntıları.


HAFTA İÇİNDE İSTANBUL'DA HAVA

Çarşamba gününe kadar kısa süreli sağanak yağışlar bekleniyor. Hafta sonu ise yeni bir yağışlı sistem etkili olacak
 
Hafta ortasına kadar yurdun iç ve batı kesimlerinde kısa süreli sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Doğu kesimlerde ise yağış beklenmiyor. Hafta sonuna doğru ise yurtta yeni bir yağışlı sistem etkili olacak.
 
KAR İSTANBUL'A HAFTA SONU GELEBİLİR

Uzun vadeli tahminlere göre, cumartesi ve pazar günü kar yağışı etkili olabilir.
 
Pazartesi günü iç ve batı kesimlerde kısa süreli sağanak yağış geçişleri söz konusu. Kıyı Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz'deki yağışların yağmur ve sağanak şeklinde olması tahmin ediliyor.
 
Salı günü yurdun batı kesimlerde yağışlar etkisini sürdürmeye devam edecek. Marmara'nın batısı, Ege kıyılarında, Batı Akdeniz'de kısa süreli sağanak yağışlar bekleniyor.
 
Çarşamba günü de Marmara bölgesi ve Ege bölgesinde sağanak yağışlar etkili olacak. İç ve doğu kesimlerde yağış beklentisi yok, parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.
 
Sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.
 
İSTANBUL'DA HAFTA BAŞI YAĞIŞ BEKLENMİYOR

İstanbul'da pazartesi günü yağış beklenmiyor, parçalı bulutlu hava hakim. Sıcaklık 13 derece olacak.  Salı ve çarşamba günü ise yağmur bekleniyor.
 
Çarşamba gününden itibaren kuzey kesimlerde sıcaklıkların düşmesi bekleniyor.
 
Meteoroloji'nin uzun vadeli hava tahmin haritasına göre, perşembe günü kuzey kesimlerde yağışlar etkili olacak.
 
Cuma günü ise Trakya'da ve bazı illerde yağış kar yağışı bekleniyor.
 
Uzun vadeli tahminlere göre, cumartesi günü yurt genelinde yeni bir yağışlı sistemin etkili olması tahmin ediliyor. Birçok ilde kar yağışının yeniden etkili olması bekleniyor.
 
İSTANBUL'DA CUMARTESİ VE PAZAR'A DİKKAT!
 
Tahminlere göre, İstanbul'da cumartesi günü karla karışık yağmur etkili olacak.
 
Pazar günü ise yağışların kuzey ve doğu kesimlerde etkisini göstermesi bekleniyor. Kar yağışının İstanbul'da etkili olması tahmin ediliyor.
 
Bilgi aldığımız Meteoroloji uzmanı, 6-7 sonrası için verilen tahminlerin değişebileceğini belirterek, çarşamba günü kar yağışı ile ilgili tahminlerin netleşebileceğini söyledi.

İŞTE NUH'UN GEMİSİNİN KARAYA OTURDUĞU DAĞ

İŞTE NUH'UN GEMİSİNİN KARAYA OTURDUĞU DAĞ

Kutsal kitaplarda bahsedilen Nuh tufanı hikayesinin yaşandığı yer olarak iddia edilen Azarbaycan'ın Kınalı köyü yöresinde insanlar Nuh'ın torunları olduğuna inanıyor.

ONLAR KONVOYLA KAR TEMİZLİYOR BİZ CUMAYA GİDİYORUZ

ONLAR KONVOYLA KAR TEMİZLİYOR BİZ CUMAYA GİDİYORUZ

Kanada, ABD ve İskandinav ülkelerinde 3 ay boyunca yağan kar ulaşımda aksaklıklara neden olmazken bizde 2 gün yağan kar hayatı neden felç ediyor izleyelim.

İlgili Haberler