METEROLOJİ UYARDI; KAR GERİ GELİYOR

METEROLOJİ UYARDI; KAR GERİ GELİYOR

Tam bahar havasına alışmıştık ki meteoroloji uyardı. Kış geri geliyor, hava soğuyacak Kar yağışı tüm yurdu etkisi altına alacak. İstanbul'u kriz bekliyor

A+A-

Bir süredir bahar havası yaşayan Türkiye'ye kış geri geliyor. Meteorolojinin bildirdiğine göre başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin bir çok bölgesinde kar ve yağmur etkili olacak.

BU GÜN BAŞLIYOR

Bugün batı bölgelerden itibaren yağışlı havanın etkisine girecek. Özellikle Ege ve Marmara’da batı bölgeleri etkileyecek olan yağışlar hafta sonuna doğru sıcaklıkların hissedilir derecede düşmesiyle kara dönüşecek. Pazar günü ülkenin büyük bölümünde kar yağışının etkili olması bekleniyor.

İSTANBUL TRAFİĞİNE  KÖTÜ HABER

Kar yağışı  İstanbul’u da etkileyecek, cumartesi karla karışık yağmur olarak kendini gösterecek yağışlar, pazar gününden itibaren kara dönüşecek. Her kar yağdığında büyük kriz yaşayan İstanbullu vatandaşların önlem almaları gerekecek.
Önümüzdeki haftanın ortasına kadar soğuk ve karlı havanın etkisini devam ettirmesi bekleniyor.

EGE VE AKDENİZ'DE DURUM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Kıyı Ege için gökgürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yapılan uyarıya göre; Kıyı Ege’de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; bu akşam saatlerinde Çanakkale il geneli ile Çeşme yarımadasında, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Balıkesir’in batı ilçeleri, İzmir il geneli ile Aydın ve Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 mm) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BU GÜN YURTTA HAVA NASIL?

Yapılan tahminlere göre bugün, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Manisa, Uşak, Denizli, Burdur ve Antalya çevreleri ile Isparta’nın güney kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinden sonra İstanbul, Bursa, K.Maraş, Ş.Urfa, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

10 FOTOĞRAFLA İSTANBUL'DA KAR REZALETİ

10 FOTOĞRAFLA İSTANBUL'DA KAR REZALETİ

Kar yağışı ve rüzgarın etkisiyle kayan ve devrilen 11 tır nedeniyle TEM Otoyolunda uzun araç kuyrukları oluştu.

ONLAR KONVOYLA KAR TEMİZLİYOR BİZ CUMAYA GİDİYORUZ

ONLAR KONVOYLA KAR TEMİZLİYOR BİZ CUMAYA GİDİYORUZ

Kanada, ABD ve İskandinav ülkelerinde 3 ay boyunca yağan kar ulaşımda aksaklıklara neden olmazken bizde 2 gün yağan kar hayatı neden felç ediyor izleyelim.

İlgili Haberler