Meteorolojiden Antalya'ya kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Meteorolojiden Antalya'ya kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü hafta sonu Antalya ve çevresinde kuvvetli yağış ve fırtına beklendiğini belirterek vatandaşları, sel, su baskını ve yıldırım çarpması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Meteoroloji, Antalya için sağanak yağış ve kuvvetli fırtına uyarısında bulundu. Uyarıda yaşanabilecek sel,su baskını ve yıldırım çarpması gibi olumsuzluklara dikkat çekildi.

METEOROLOJİ BÖLGESEL TAHMİN MERKEZİ
 
4. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi, Antalya’da yarın sabah saatlerinde başlayacağı tahmin edilen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların pazar günü akşama kadar devam edeceğini bildirdi.

ÇOK KUVVETLİ FIRTINA VE YAĞIŞ

Açıklamada, "Antalya ve batı ilçeleri Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ın yarın gece ile pazar öğle saatleri arasında Antalya ve doğu ilçeleri Serik, Manavgat, İbradı, Akseki, Gündoğmuş ve Alanya’da çok kuvvetli (50-75 kilogram/metrekare) olması bekleniyor. Yağışla birlikte rüzgarın da hızını arttırarak güney yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor" denildi.

SU BASKINI VE YILDIRIM ÇARPMALARINA KARŞI DİKKATLİ OLUNMASI

Ayrıca, ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması istendi.

İlgili Haberler