Konya'da makas atan sürücü böyle yakalandı

Konya'da makas atan sürücü böyle yakalandı

Konya'da daha önce aynı suçtan ehliyetine el koyma cezası verilen Gökhan K.'nın, trafikte makas atma görüntüleri MOBESE kameralarından böyle tespit edilince 7 Bin TL cezaya çarptırıldı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde akan trafikte peş peşe seyir halindeyken sık sık şerit değiştirerek makas attığı kameralarla tespit edilen ve birisine aynı suçtan daha önce ceza verilen 3 sürücüye  7 bin 42 TL'lik cezai işlem uygulandı.

YENİ GÜVENLİK SİSTEMİ AFFETMEDİ

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir'de Kent Güvenlik Yönetim Sisteminin (KGYS) faaliyete geçmesinin ardından artık trafikte drift ve makas atarak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren sürücüler, kameralardan tespit edilerek cezai işlem uygulanıyor. Beyşehir kent merkezinde şehrin en işlek caddesi olan Ali Akkanat Bulvarı'nda 3 aracın peş peşe seyir halinde iken akan trafikte sık sık şerit değiştirerek makas atıp trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü kameralarla tespit edildi.

İŞTE O ANLAR

PLAKALARI TESPİT EDİLDİ

Otomobilin sürücülerini tespit edebilmek için harekete geçen Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı şehir içi trafik ekipleri çalışma başlattı.

Plakaları belirlenen 3 otomobilin makas atarak trafikte gittiklerinin telsiz anonslarıyla bildirilmesi üzerine araç plakaları adrese yönlendirilen trafik ekiplerince takip altına alındı. Her 3 otomobilin sürücüsü Öğretmenevi Kavşağı'nda trafik ekiplerince yakalandı.

ÖNCE 2 BİN TL UYGULANMIŞTI

Trafik ekipleri 3 otomobilin sürücüleri olan Fatih D., Gökhan K. ile Muammer B.'ye "makas atarak trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten" önce bin 2 liralık cezai işlem uyguladı. Ekipler, Gökhan K.'nin sürücü belgesi olmadığını da tespit edince bu maddeden de 2 bin 18 TL cezai işlem uyguladı. Ayrıca Gökhan K.'nin kullandığı aracın ruhsat sahibine de 2 bin 18 lira ceza kesildi. Her üç sürücüye toplamda 7 bin 42 liralık trafik cezası kesildi.

YİNE MEDYALIK OLDU

Gökhan K. isimli şahsın hakkında iki ay önce yine Sanayi Sitesinde drift attığı gerekçesiyle trafik ekiplerince 5 bin 10 lira, "dur" ikazına uymamaktan ise 235 lira olmak üzere toplamda 5 bin 245 liralık cezai işlem uygulanarak sürücü belgesine iki ay süreyle el konulduğu ortaya çıktı. Hakkında cezai işlem uygulanan sürücünün yaptığı drift bir iş yeri güvenlik kamerasına da yansımış, o tarihlerde bu görüntülerle basında da haber konusu olmuştu.

DEV ANKET İSTANBUL BÜYÜKŞEHİRE HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

DEV ANKET İSTANBUL BÜYÜKŞEHİRE HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

DEV ANKET ; ADANA'YA HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

DEV ANKET ; ADANA'YA HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

DEV ANKET ; ANTALYA'YA HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

DEV ANKET ; ANTALYA'YA HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

DEV ANKET: ANKARA'YA HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

DEV ANKET: ANKARA'YA HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

İlgili Haberler