Kıbrıs'ta Öz Kızını Taciz Eden Baba İle İlgili Flaş Gelişme

Kıbrıs'ta Öz Kızını Taciz Eden Baba İle İlgili Flaş Gelişme

Lefkoşa'ya bağlı Alaköy'de, köylüler kızını istismar ettiği şüphesiyle baba H.D. (44) hakkında Sosyal Hizmetler Dairesi'ne bulundukları ihbarın ardından harekete geçen Sosyal Hizmetler Dairesi durumu polis ile paylaşıp teknik ve fiziki takip talebinde b

A+A-

KKTC'nin başkenti Lefkoşa'ya bağlı Alayköy'de, geçen yıl ekim ayında köylüler baba ile kızın durumundan şüphelenerek Sosyal Hizmetler Dairesi'ne başvurup yardım istemişti. Habertürk'ün Dha'ya dayandırdığı habere göre, Dairenin durumu polise bildirip işbirliği yapmasıyla ortaya çıkan istismar olayında sanık H.D., 30 yıl hapse mahkum oldu

SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ POLİSE BİLDİRDİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC),başkenti Lefkoşa'ya bağlı Alaköy'de, geçen yıl ekim ayında köylüler, kızını istismar ettiği şüphesiyle baba H.D. (44) hakkında Sosyal Hizmetler Dairesi'ne başvurarak ihbarda bulundu. İhbarın ardından harekete geçen Sosyal Hizmetler Dairesi durumu polis ile paylaşıp teknik ve fiziki takip talebinde bulundu. 

TEKNİK TAKİP SONUCU TESPİT EDİLDİ

Polisin, kıza karşı cinsel istismar olduğunu belirlemesi üzerine baba H.D. gözaltına alındı.

30 YIL HAPSE MAHKUM OLDU

DHA'da yer alan habere göre H.D., hakkındaki suçlamaları kabul ederken 'Çocukları istismar etme' ve 'cinsel taciz' dahil pek çok suçlamayla Lefkoşa Kaza Mahkemesi´ne çıkarıldı ve tutuklandı. Mahkemede ifadesine başvurulan polis memuru, sanık H.D.'nin Şubat 2016 ile 6 Ekim 2018 tarihleri arasında 17 yaşındaki kızını istismar ettiğini belirtti.

SAPIK BABAYI YAKALAYAN KİŞİ OLAYI CANLI YAYINDA ANLATIYOR

30 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Polis, olayın 16 Ekim 2018'de saat 11.30´da Sosyal Hizmetler Dairesi yetkilileri tarafından polise bildirildiğini ve soruşturma başlatıldığını söyledi. Lefkoşa Kaza Mahkemesi´nin 30 yıl hapse mahkûm ettiği H.D., Lefkoşa Kapalı Cezaevi´ne gönderildi.


 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler