hayvan severlere müjdeli haber

hayvan severlere müjdeli haber

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin Bodrum'da hayata geçirmek istediği Hayvan Hastanesi projesi düzenlenen toplantı ile tanıtıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Klinik Hizmetlerinin projesi olan Eğitim ve Araştırma Hayvan Hastanesi projesinin tanıtımı Bodrum'da yapıldı.

Anterhaber,com'un haberine göre: Bodrum Trafo Kafe’de gerçekleşen toplantıya, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu üyesi Veteriner Hekim Ahmet Kurt, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Artay Yağcı, Prof. Dr. Cem Şen, Prof. Dr. Mustafa Aytaç, Prof. Dr. Aziz Bülbül  katıldı.

HASTANE ULUSLARARASI NİTELİKTE OLACAK

Toplantıda, Milas'ta büyük baş ağırlıklı olmak üzere hayvan hastanesi projesinin yapımına başladıklarını belirten Prof. Dr. Artay Yağcı “Bodrum'da uluslararası standartlara sahip kurulacak bir hayvan hastanesinin Bodrum'a yakışacağını düşünüyoruz. Donanımlı bir hastane olacak. İçinde Onkoloji, Kökhücre, Tomografi, MR, Göz hastanesi ile Fizik Tedavi Merkezi olan bir kurum olacak. Ayrıca buradaki veteriner arkadaşlarımızın da faydalanacağı bir yer olacağını düşünüyoruz. İçinde Pet Oteli’nin de olacağı bu merkezde, kedi, köpek ve ayrıca yaban hayvanlarının da tedavilerini yapmayı planlıyoruz. Veterinerlik kliniğimiz ile birlikte yürüteceğimiz bu çalışmalarda Belediye Başkanımız Ahmet Aras'tan destek istiyoruz” dedi.

Başkan Aras, proje üzerindeki gerekli çalışmalar için bir komisyon kurulmasını istedi. Akademik bir birim olan eğitim ve araştırma hayvan hastanesinin projesi üzerinden, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile Bodrum Belediyesi arasında bir protokol yapılmasına karar verildi.

KAYNAK: anterhaber.com

İlgili Haberler