G-20 de Putin'den ilginç Türkiye çıkışı

G-20 de Putin'den ilginç Türkiye çıkışı

G 20 Zirvesinde yapılan görüşmeler ardından Rusya Devlet başkanı Putin'den ilginç bir Türkiye açıklaması geldi.

G20 zirvesinde en çok konuşulan konu yine Terör ve Suriye oldu. Yapılan ikili temaslar sonucu gözler Trump ve Putin'de oldu. Putin'in Trump görüşmesi sonrası yaptığı açıklama ise dikkat çekiciyi. Erdoğan'ayakın medya "Putin Erdoğan'ı övdü" şeklinde haber yaptıysa da Putin'in öne çıkardığı konu Suriye'de TürkiyeSiz bir çözüm olmayacağı şeklindeydi. İşte Putin'in ikili görüşmeler sonrası yaptığı açıklamaların satı başları.

TÜRKİYESİZ YAPAMAYIZ

Putin ABD Başkanı Trump'la yaptığı görüşmenin ardından "ABD'nin Suriye yaklaşımı artık daha pragmatik" dedi. Putin, Suriye’de bundan sonra çatışmasızlık bölgelerine odaklanacaklarını söyleyerek, “Ve bunu Türkiye’siz yapamayız” diye konuştu

ZİRVENİN KONUSU YİNE SURİYE

G20 zirvesi kapsamında liderlerle ikili görüşmeler yapan Rusya Devlet Başkanı Putin değerlendirmelerde bulundu.

Putin, "ABD'nin Suriye yaklaşımı artık daha pragmatik. Putin ateşkes uzlaşısı da bu değişen yaklaşımın sonucu." ifadelerini kullandı. Suriye’de bundan sonra çatışmasızlık bölgelerine odaklanacaklarını söyleyen Putin, “Ve bunu Türkiye’siz yapamayız” dedi.

ZİRVEYE TERÖR DAMGA VURDU

"Merkel, ABD'nin pozisyonu ile ilgili olarak iklim konularında bizimle uzlaşmaya varmayı başardı. G20 zirvesinin ana konularından birileri kara para aklama, vergi kaçırma, terörle mücadeleydi. Rusya, G20 zirvesinde dijital ekonomi ve siber güvenliğin genel kuralları konularındaki fikirlerini sundu. G20 forumu yararlı ve ekonominin dengelenmesi konusunda katkı sunacak.

'TRUMP İLE ÖZEL BİR İLİŞKİ KURDUK'

Trump ile özel ilişki kurduk, ABD Başkanı karşısındaki kişiyi makul bir şekilde algılıyor, hızlı analiz ediyor.
Trump TV'de göründüğünden çok farklı biri.

 Rusya ve ABD spekülasyonları önlemek için siber güvenlik alanında ortak çalışma grubu kuracak. Rusya'nın ekonomisinin gelişiminin önünde olumsuz meyiller bulunmuyor.

G20 zirvesinin konuları son derece önemli ve pratik bir yansıması var. Trump Hamburg'daki görüşmemizde Rusya'nın ABD'deki seçimlere ‘müdahale' konusunda birçok kez soru sordu, verilen yanıtlara kulak verdi. 

SEÇİMLERE MÜDAHALE ETMEDİĞİMİZİ KABUL ETTİ

Trump, Rusya'nın seçimlere müdahale etmemiş olması ile ilgili gerekçelerimizi dinledi ve kabul etti. Trump hakkında: Eğer ilişkilerimizi Hamburg'daki görüşmedeki gibi kurarsak Rusya ile ABD arasında işbirliği sağlamış oluruz.

İlgili Haberler