Kılıçdaroğlu Maltepe Mitingi için uyardı

Kılıçdaroğlu Maltepe Mitingi için uyardı

Bu gün 24. gününü de tamamlayan Adalat Yürüyüşünde Kılıçdaroğlu'ndan çok önemli açıklamalar .

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde 15 Haziran'da Ankara'dan başlayan Adalet Yürüyüşü'nün yirmi dördüncü günü başladı. Yürüyüş öncesi yarın yapılacak büyük miting için çok çnemli açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu destek vermek isteyenlerin artık maltepe gelmelerini istedi.

ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu yürüyüş öncesi kısa bir açıklama yaparak Dragos'tan Maltepe'deki miting alanına yalnız yürüyeceğini belirterek katılmak isteyen vatandaşların kendisini Dragos'ta değil miting alanında beklemesi gerektiğini açıkladı. Sözcü'nün haberine göre, CHP Lideri miting ile bir de bayrak uyarısında bulundu. Kılıçdaroğlu, "sadece Türk bayrağı, Atatürk posteri ve adalet bayrağı istiyoruz. "Altı Ok'lu bayrak bile istemiyoruz" dedi.

İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

Adalet Yürüyüşü’nün Maltepe’den önceki son etabının ilk molası Pendik Sahil’de verildi. 5.5 kilometrelik ilk etabın ardından yürüyüş yeniden başladı. Bir sonraki mola 15 Temmuz Camii’nin yanında olacak. 3.7 kilometre daha yürüyecek olan kortej burada öğle molası verecek. Uzun mola olarak planlanan öğle molasının ardından son etaba geçilecek. Son etap ise toplam 7.8 kilometre olacak.

KARTAL'DA DEV EKRAN

 Akşam saatlerinde Adalet Yürüyüşü’ne katılanlar Kartal Belediyesi’nin hazırladığı bu alanda buluşacak.

E-5 boyunca yürüyen Kılıçdaroğlu bir kız çocuğunu bir süre kucağında taşıdı. Kılıçdaroğlu Pendik Kaynarca’dan itibaren sahil yoluna indi. Kılıçdaroğlu Pendik’ten sahile inerken arkasındaki kalabalık Tuzla’ya kadar uzandı. Bu sırada Kılıçdaroğlu’nun  yanına koruma müdürünü çağırarak atılan bazı sloganlardan duyduğu rahatsızlığı iletti.

HAK HUKUK ADALET DIŞINDA HİÇ BİR SLOGAN İSTEMİYORUM

Kılıçdaroğlu,  “Hak, hukuk, adalet” dışında hiç bir slogan atılmamasını istedi. İlk etapta 7 kilometre yürüyen Kılıçdaroğlu, Pendik sahilde kurulan dinlenme alanında mola verdi. Öte yandan Adalet Yürüyüşü’nde SÖZCÜ hakkında başlatılan algı operasyonu sırasında tutuklanan, İzmir muhabiri Gökmen Ulu ile sozcu.com.tr sorumlu müdürü Mediha Olgun da unutulmadı.

‘KENDİ AÇIMDAN RAHAT YÜRÜDÜM’

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, yirmi dördüncü gününde saat 09:00’da Maltepe'ye doğru yürüyüşüne devam ediyor. 

ÇOK ÖNEMLİ UYARILAR

Kılıçdaroğlu yürüyüş öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yarınki yürüyüşte yalnız yürüyeceğini bir kez daha açıkladı. “Yürüyüşe katılmak isteyen vatandaşlarımız Maltepe’deki miting alanına gelsinler” diyen Kılıçdaroğlu bir de bayrak ve flama uyarısı yaptı. CHP Lideri Maltepe’deki Adalet Mitingi’nde sadece bayrak, Atatürk posteri ve adalet flaması olacağını açıkladı. Bunun dışındaki bayrakların miting alanına getirilmemesini istedi.
lider-3
Kılıçdaroğlu konuşmasında, “Yürüyüşe başlarken belli çevrelerde endişe vardı ama kararlılığımız vardı. Kendi açımdan söylüyorum rahat yürüdük. 4 mevsimi de yaşadık. Türkiye’nin güzelliğinin bir kez daha farkına vardık. Çok sayıda vatandaşımız ilgi gösterdi. İlgi gösterenlere de protesto edenlere de teşekkür ediyorum. Güvenlik güçlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Onlar bizim güvenliğimiz için çalıştılar. Halkın polisi halkın jandarması olunca halkla arasında hiç sorun olmuyor.
bizimkiler

DESTEK OLMAK İSTEYENLER MALTEPEYE GELSİN

Ben Dragos’tan yalnız yürüyeceğim. Beni Dragos’ta beklemeyin, yalnız yürüyeceğim. ‘Genel Başkan’la yürümek istiyorum’ diyenler Maltepe’deki miting alanına gelsinler. 
TÜRK BAYRAĞI ATATÜRK, ADALET DIŞINDA HİÇ BİR PANKART İSTEMİYORUZ

Maltepe’deki miting alanında bayrak, Atatürk posteri ve adalet bayrağı dışında hiç bir bayrak istemiyoruz. ‘Altı Ok’lu bayrak bile istemiyoruz. Başka bayrak getirenleri provokatör olarak değerlendiriyoruz. Güvenlik güçlerini de uyarıyorum, başka bayrak kabul etmeyiniz. Basından arkadaşlara da yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler