DEV AMERİKAN ŞİRKETLERİNDE BÜYÜK PANİK

DEV AMERİKAN ŞİRKETLERİNDE BÜYÜK PANİK

ABD'nin kendisine ırkçı ve dengesiz bir başkan seçmenin faturasını ödemesi geçikmeyeceğe benziyor. Dev şirketlerde büyük panik başladı

A+A-

ABD'nin yeni ırkçı başkanı Donald Trump'un imzaladığı mülteci kararına tepkiler gelmeye devam ediyor. ABD dışından gelen tepkilerin yanı sıra, dünyanın bir çok ülkesinde faliyet gösteren ve milyar dolarlar kazanan dev şirketleride büyük telaş almış durumda. Trump'ın mülteci kararını imzalar imzalamaz çalıştıkları ülkelerde müşteri kaybetmeye başlayan bu şirketlerin telaşı açıklamalarına yansıdı.

ABD ŞİRKETLERİNİ TELAŞ SARDI

ABD'li kahve devi Starbucks, ABD Başkan’ı Trump'ın mülteci ve göçmenlerle ilgili kararının ardından, 5 yıl içinde faaliyet gösterdikleri 75 ülkede 10 bin mülteciyi istihdam edeceğini açıkladı.
7 Müslüman ülkenin ABD’ye girişini 90 gün boyunca yasaklayan kararnamenin ardından, Starbucks CEO’su Howard Schultz çalışanlarına bir mektup göndererek, “Yeni yönetimin, her geçen gün etkisini daha ciddi olarak gösteren kararlarını ne destekliyoruz ne de bu kararlara sessiz kalacağız.” dedi.

MÜLTECİ  İSTİHDAM EDEREK UNUTTURACAKLAR

Schultz, insani şartlarda yaşamak için ülkesini terk edenleri istihdam etmek için gösterdikleri çabayı arttıracaklarını söyledi ve ekledi, “Önümüzdeki 5 yıl içinde 10 bin mülteciyi istihdam edeceğiz.”

TRUMP'IN BİR SEKS SKANDALI DAHA ORTAYA ÇIKTI

TRUMP'IN BİR SEKS SKANDALI DAHA ORTAYA ÇIKTI

ABD’nin seçilmiş başkan adayı Donald Trump (70), hakkındaki skandallarla gündeme gelmeye devam ediyor.

Melenia Trump'ın çok konuşulacak fotoğrafları

Melenia Trump'ın çok konuşulacak fotoğrafları

Melania Trump, 26 Nisan 1970 yılında eski adıyla Yugoslavya olan Slovenya'da dünyaya gelmiştir. Genç yıllarında bir süre modellik yapmış ve daha sonrasında mücevher ve saat tasarımcısı olarak mesleki hayatına devam etmiştir.

İlgili Haberler