Yılın bombası! Aziz Yıldırım, Fethullah Gülen'i aradı ve sordu

Yılın bombası! Aziz Yıldırım, Fethullah Gülen'i aradı ve sordu

A+A-

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şike soruşturması çerçevesinde cezaevine girdikten sonra sürekli olarak, "Bu işi bize cemaat mi yaptı? Cemaat yaptıysa niye yaptı?" sorularını bu kez muhattabına sormuş...


Gazete Habertürk genel yayın yönetmeni Fatih Altaylı, bugün köşesinden yılın ilk bombasını patlattı... 
Aziz Yıldırım, Fethullah Gülen'i aradı ve sordu başlığı ile kaleme aldığı yazısında, Fenerbahçe Spor Klübü Başkanı Aziz Yıldırım ile tutuklanıp cezaevine girmesi sürecinde sık sık eleştiridiği Hizmet Hareketinin kurucusu Fethullah Gülen arasındaki telefon görüşmesini açıklayan Altaylı bakın neler yazdı. 

Kendisine olayı aktaranın Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a çok yakın isimlerden biri olduğunu dile getiren Altaylı, yazısında o görüşmeyi anlatan kişiyle arasındaki diyalogu da şöyle açıkladı:

Bu bilgiyi verirken, "Bunu bilen sadece 6 kişi var" dedi.
Ben de "Ben öğrenince tüm Türkiye öğrenir" dedim.
Anlatayım da 8. kişi de siz olun.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şike soruşturması çerçevesinde cezaevine girdikten sonra sürekli olarak, "Bu işi bize cemaat mi yaptı? Cemaat yaptıysa niye yaptı?" sorularını hem kendine, hem de yakın çevresine sormaya başlamış.

Çeşitli aracılar, "Bu işin cemaatle ilgisi yok" deseler de Aziz Yıldırım buna kulak asmamış ve bu soruyu doğrudan doğruya cemaatin en önemli ismine, Fethullah Gülen'e sormayı kafasına koymuş.

Cezaevinden çıktıktan sonra da Fethullah Gülen'e ulaşmak için imkân ve fırsat kollamaya başlamış.
Ancak Gülen tarafı konuya çok sıcak bakmamış.

Fethullah Gülen, Aziz Yıldırım'ın kendisiyle görüşmek istediğini söyleyen aracılara, "Ben ne konuşacağım. Alakamız olmayan bir işle ilgili bizi suçladılar hep. Şimdi konuşsam ne olacak" demiş ve görüşmeye pek sıcak bakmamış. Israrlara rağmen görüşmemiş.

Aziz Yıldırım, en sonunda ekim ayı içinde, Gülen'in ağabeyinin vefatının hemen ardından "taziye" için Fethullah Gülen'i aramış.

Gülen bu kez "Hayır" diyememiş ve telefona çıkmış.
Başsağlığı dileklerinden sonra Aziz Yıldırım, aylardır kafasını meşgul eden soruyu sormuş Gülen'e.
"Hocaefendi, herkes bizim başımıza gelen bu felaketten sizin cemaatin sorumlu olduğunu söylüyor. Gerçekten öyle mi? Bunları sizin arkadaşlar mı organize etti? Eğer öyleyse niye?" sorusunu yöneltmiş.

Gülen çok net yanıtlamış.
"Aziz Bey, başınıza gelenlere biz de çok üzüldük. Geçmiş olsun. Ama bizim ne Fenerbahçe'yle ne de başka bir spor kulübüyle hiçbir husumetimiz olmaz. Biz bu işlerle hiç ilgilenmedik. Spor bizim bildiğimiz, anladığımız, ilgilendiğimiz bir şey değil zaten. Bu dedikodular nereden çıktı bilmiyorum, ama bizim sizin başınıza gelenlerle uzaktan yakından hiçbir alakamız yok. Olamaz da. Siz bunlara kulak asmayın rica ederim" demiş ve konuyu kapatmış.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.