YİĞİT BULUT'TAN ERGENEKON SAVCILARINA ÇAĞRI: ÇAĞIRSINLAR BİLDİKLERİMİ ANLATAYIM

YİĞİT BULUT'TAN ERGENEKON SAVCILARINA ÇAĞRI: ÇAĞIRSINLAR BİLDİKLERİMİ ANLATAYIM

A+A-

Ekovitrin dergisine konuşan Kanal 24 genel yayın yönetmeni Yiğit Bulut, Ergenekon savcılarının kendisini çağırmalarını istedi. Ergenekon'un beyin takımının halen dışarıda olduğunu söyleyen Bulut, "İstiyorlarsa çağırsınlar bildiğim kadarını anlatayım" dedi.

Yiğit Bulut Ergenekon yargılamaları üzerine dergiye şunları söyledi: "Ben şunu söylüyorum: Ergenekon sanıkları suçlu mudur, suçsuz mudur yargılama devam ettiği için bir şey söyleyemem. Ama Ergenekon’un beyin takımı hala dışarıda. Sonuçta askerler bu kadar büyük bir siyasi ve ekonomik manipülasyonu hazırlayacak finansal entelektüel birikime sahip değiller." Bulut konuşmasının devamında şunları ekledi: "Sivillerin tamamı dışarıda. Askerler sadece işin maşa kısmı. O maşayı tutan kol var, o kolu yürüten akıl var. Dolayısıyla biz sadece maşayı şu ana kadar pasifize edebildik. Yani hareketi durdurduk, maşayı tuttuk ama beyin takımı hala dışarıda."

ÇAĞIRSINLAR ANLATAYIM

Ergenekon davasında ekonomiye henüz dokunulamamasını eleştiren Bulut savcıya kendisini çağırması çağrısında bulunarak şunları söyledi: "Bakabilen herkes görebilir, zor değil. Ben bunu defalarca söyledim. İstiyorlarsa çağırsınlar bildiğim kadarını anlatayım. Burada yalnız sadece savcı bunu göremez. Savcıya yardım edecek sermaye piyasası uzmanı lazım. Savcıya yardım edecek bankacılık sektörünü bilen bir uzman lazım, savcıya yardım edecek hazine murakıbı lazım. Yani böyle bir ekip kurulacak ve geçmişe dönük inceleme yapacağız. İncelediğiniz zaman göreceksiniz ki o gün çıkan bir gazete manşetiyle sermaye piyasasındaki manüpülasyon tesadüf değil, birbirine eş. O gün kimler ne kadar para kazanmış? Hangi bankanın Almanya şubesi kimden kredi talep etmiş? Bunların hepsi birbirine zincir şeklinde bağlı gidiyor. Dolayısıyla biz daha bu dosyalara hiç giremedik."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.