Whastapp'a neden erişim sağlanamadı?

Whastapp'a neden erişim sağlanamadı?

WhatsApp erişim sorunu ile ilgili detaylar...

Dünya genelinde en yaygın iletişim aracı olan WhatsApp'ta bağlantı sorunu yaşandı. Avrupa ülkelerinde etkili olan erişim sorunu, Türkiye'de de bazı illerde yaşandı.
 
WHATSAPP ERİŞİM SORUNU DÜZELDİ


WhatsApp'ta bir süredir erişim sorunu yaşandı. Saat 11.10'dan itibaren WhatsApp'ta bağlantı sorunu yaşayan vatandaşlar, 'WhatsApp çöktü mü' sorusunu sormaya başladı. Erişim sorunu Avrupa ülkelerinde yaşanırken, Türkiye'de de birçok ilde bağlantı sorunu görüldü. Yaklaşık 1 saat süren erişim sorunu düzeldi.

BTK BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan WhatsApp servisindeki sorunun düzeldiğini açıkladı. Sayan yayınladığı mesajda, 'Whatsapp servisindeki global problemin çözüldüğü raporlanmıştır. Whatsapp 45 dakikalık kesintinin ardından servise devam etmektedir.' dedi.

Canlı hata haritasına ve dünya basınındaki bilgilere göre, Türkiye ve Avrupa'nın dışında Hindistan ve Güneydoğu Asya'daki bazı ülkelerde WhatsApp çöktü.

WHATSAPP'TAN AÇIKLAMA 


WhatsApp sözcüsü konuyla ilgili, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını açıklamıştı

 

 

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 11:00 itibariyle çöktü. Dünya genelinde birçok kullanıcı yaşadıkları bağlantı problemini Twitter'den dile getirdi. Peki WhatsApp'tan neden mesaj gönderilmiyor? Sosyal medyada kullanıcılar konuyu tartışıyor. Zira Apple ve Android işletim sistemini kullanan herkesi erişim sağlayamıyor. İşte WhatsApp çökmesi ile ilgili detayları...

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Gündüz saatlerinde bazı kullanıcılar Whatsapp'da sıkıntı yaşayınca sosyal medyada 'Whatsapp çöktü' mesajları göndermeye başladı. Bazı kullanıcılar ise uygulamanın çalıştığını öne sürerek şaşkınlıklarını dile getirdi.

WhatsApp sözcüsü konuyla ilgili, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını söylerken, erişim sorunu Twitter'ın Türkiye ve dünya listesinde en çok konuşulan konu oldu.

Dünya genelinde bazı kullanıcısı bulunan cep telefonu uygulaması WhatsApp'ta yaklaşık 30 dakikadır iletişim sağlanamıyor. Teknik olarak veri alışverişinin sağlanamamasının sebebinin güncellemeden kaynaklandığı düşünülüyor. Kullanıcılar, sosyal medyada olayı tartışıyor.

İlgili Haberler