ÜLKÜCÜLER YENİ PARTİYE Mİ HAZIRLANIYOR

ÜLKÜCÜLER YENİ PARTİYE Mİ HAZIRLANIYOR

MHP'de Erdoğan başkanlığına destek veren Genel merkez ile Ülkücü taban arasında kriz giderek büyüyor. İşte bir yeni gelişme daha.

A+A-

MHP TABANI YENİ PARTİ HAZIRLIĞINDA MI ?

3 yıl önce şiddetle karşı olduğu Erdoğan ve Başkanlık sistemine, nedeni bir türlü anlaşılamayan bir dönüşle destek vererek, TBMM'den geçmesini sağlayan MHP Genel başkanı Devlet  Bahçeli'ye ttaban tepkileri bitmek bilmiyor. Bu gün oyunu "HAYIR" olarak açıklayan bir ilçe örgütü daha görevden alındı. Hergün 1 ya da 2 örgütün istifa etmesi ya da "HAYIR" oyu açıklamasının ise yeni parti hazırlığının aşamaları olarak nitelendiriliyor.

YENİ PARTİ HAZIRLIĞI MI?

MHP'de muhalif hareketin yeni parti hazırlığı olarak nitelendirilen "HAYIR" istifa ve görevden almalarının bilinçli olarak sürdüğü, yakında bazı milletvekillerininde bu sürece iştirak ederek partiden kopacağı konuşuluyor. Tüm bu gelişmelerin ardında ise yeni parti hazırlıkları yapıldığı, Abdüllatif Şener'in de içerisinde olacağı alternatif bir parti kurulacağı konuşuluyor. Yeni partinin kurulması için ise referandum tarihinin beklendiği gelen bilgiler arasında.

GÖLBAŞI'DA FESH EDİLDİ

MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy ve tüm yönetim kurulu üyeleri, MHP Genel Merkezi tarafından görevden alındı. Görevden almalar, Aksoy'un attığı tweet nedeni ile 'MHP'de hayır çatlağı' olarak algılandı.

TWITTER'DEN AÇIKLAMA

Görevden alınan Mahmut Aksoy, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, “18 Şubat 2012 tarihinden itibaren 5 yıldır şerefle yürütmekte olduğum Gölbaşı Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı görevinden 30 Ocak 2017 tarihi itibarı ile Genel Merkez tarafından İlçe Yönetim Kurulunun fesih edildiği bildirilmiştir. 

TEŞEKKÜR ETTİ

Başta bizi bu göreve layık gören delegelere, ülküdaşlarıma ve Gölbaşı halkına teşekkür ederim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkücü gibi yaşayacağız, sorgulayacağız ve doğruları söylemekten çekinmeyeceğiz. 
Güzel günlerde görüşmek üzere hepiniz Allah’a emanet olun. Hayırla kalın, hayırda kalın” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN BAŞKANLIK ANKETİNDE SÜRPRİZ SONUÇLAR

ERDOĞAN'IN BAŞKANLIK ANKETİNDE SÜRPRİZ SONUÇLAR

Kadir has Üniversitesinin her yıl gerçekleştirdiği bir araştırmadan çok ilginç sonuçlar çıktı. Önceki anketler gibi Erdoğan'a başkanlık konusunda yine kötü haber var.

Devlet Bahçeli'yi zora sokacak görüntüler

Devlet Bahçeli'yi zora sokacak görüntüler

Şu günlerde ortaya çıkan Genel başkan adaylarına tehditler yağdıran Devlet Bahçeli'nin bu görüntüleri çok konuşulacak

İlgili Haberler