TÜRKİYE'NİN YARISINDA İNTERNET YOK

TÜRKİYE'NİN YARISINDA İNTERNET YOK

Başarısız darbe girişimi ardından ilan edilen "Ohal" sürecinde internet hızına ve arızalarına ilişkin vatandaş şikayetlerinde büyük artış olduğu gözleniyor.

Sosyal medyada darbe girişiminin ardından en çok şikayet edilen konuların başında internet erişimi geliyor. DHA'nın haberine göre doğu ve Güneydoğu illerinde internet artık neredeyse yok gibi deniliyor.

AKDENİZ VE EGE'DE ÇOK YAVAŞ

Bunun yanı sıra Akdeniz ve Ege kıyı kesimlerinde internet hızında ciddi bir yavaşlama şikayetleri var. Kullanıcılar alıcılarında yüksek hızlı internet var görüntüsünün tamamen bir aldatmaca olduğunu ileri sürüyorlar. Özellikle turistik kıyı kesimlerde, internet kullanıcılarının yavaş interneti kanıksamaya başladığı ileri sürülüyor.

MOBİL İNTERNET BİLE YAVAŞLADI

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki birçok ilde, hem sabit, hem mobil hatlardan internete erişimde sıkıntı yaşanıyor.

Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Van, Elazığ, Tunceli, Gaziantep, Şanlıfurfa, Kilis ve Adıyıman’ın da bulunduğu Doğu ve Güneydoğ'daki birçok il genelinde hem sabit, hem mobil hatlardan internete erişim, saat 10.30'dan itibaren kesilmeye başladı.

TÜRKİYE'NİN YARISINDA İNTERNET YOK OLANLARDA YAVAŞ

33-007.jpg

AÇIKLAMA YAPILMIYOR

Daha önce de 24’ü DBP’li 28 belediyeye İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atandığı 11 Eylül 2016 tarihinde aynı şekilde bu illerde internete erişimde sıkıntı yaşanmıştı.

Kaynak:Haber Kaynağı