Türkiye'de üst üste depremler: Adıyaman, Gümüşhane ve Denizli sallandı

Türkiye'de üst üste depremler: Adıyaman, Gümüşhane ve Denizli sallandı

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde bugün sabaha karşı 3,7 şiddetinde deprem meydana geldi. Gümüşhane kent merkezinden de hissedilen depremde Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz yaralandı.

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde bugün sabaha karşı 3,7 şiddetinde deprem meydana geldi. Gümüşhane kent merkezinden de hissedilen depremde Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz yaralandı. Biraz önce ajanslar Denizli'de Honaz ilçesi merkezli 4.5 büyüklüğünde depremi son dakika koduyla geçti. Bir gün önce ise Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti

Türkiye beşik gibi sallanıyor. 2 Gün içerisinde önce Adıyaman'da bu sabah Gümüşhane'de kısa bir süre önce de Denizli'de üst üste depremler yaşandı. 
 
ÖNCE ADIYAMAN

Merkez üssü, Adıyaman’ın Samsat ilçesine bağlı Kırmacık köyü olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, deprem nedeniyle 39 kişinin hastanelere başvurduğunu, 35 kişinin tedavilerinin sürdüğünü ve durumu ağır olan yaralının bulunmadığını söyledi.
 
BUGÜN GÜMÜŞHANE VE DENİZLİ

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre 04.41'te meydana gelen depremin merkezi Gümüşhane'nin Kelkit ilçesine bağlı Dayısı ve Elmelik köyleri arası olarak belirlendi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 14.37'de, Denizli'nin Honaz ilçesi merkezli olarak 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 5,3 kilometre derinliğinde 3,7 şiddetinde gerçekleşen deprem Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde şiddetli olarak hissedilirken, Gümüşhane kent merkezinde de özellikle Harşit Çayı kenarında bulunan apartmanlar sarsıntıyı hissetti. 

Vatandaşların paniklediği depremde herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı öğrenildi. 

Son bir yıldır irili ufaklı 32 depremin yaşandığı Kelkit'te 10 Ağustos 2017 tarihinde 4,0, 7 Kasım 2017 tarihinde 3,0 ve bugün gerçekleşen 3,7 büyüklüğündeki depremler dikkat çekti. 

Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandıran Vali Okay Memiş, Kelkit merkezli depremde herhangi can ve mal kaybı olmadığını belirterek, “Bize ulaşan bilgiler herhangi bir can ve mal kaybı olmadığına yönelik. Depremi vatandaşlarımız şiddetli şekilde hissetti. Bende il merkezinde hissetim” dedi. 

KAYMAKAM YARALANDI

Depremde Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz haricinde yaralı olmadığını kaydeden Vali Memiş, “Kaymakam beyin kaşında yaralanma var. Gürültüyle hissettiği için panik yaparak düşmüş ve kafasını çarpmış. Gümüşhane Devlet Hastanesinde Gerekli kontroller, tahlil ve testler yapıldıktan sonra kaşına dikiş atıldı ve taburcu edildi. Sağlık durumu iyi” şeklinde konuştu.  

İlgili Haberler