Trabzon'da pistten çıkan Pegasus uçağı yolcularına para ödemesi

Trabzon'da pistten çıkan Pegasus uçağı yolcularına para ödemesi

Trabzon'da pistten çıkarak çamura saplanana Pegasus uçağının 162 yolcusuna para ödemesi yapıldığı öğrenildi.

Trabzon'da pistten çıkarak yamaca saplanan Pegasus'a ait uçağın 162 yolcusu aranarak hesap numaraları istendiği ve alınan hesaplara 2 BİN TL para yatırıldığı öğrenildi.
 
HESAP NUMARASI VEREN YOLCULARA ÖDEME YAPILDI

Trabzon’da 13 Ocak 2018 tarihinde Pegasus firmasına ait uçağın pistten çıkması sonucu meydana gelen kazada 162 yolcu sorunsuz tahliye edilmiş, uçak yapılan başarılı bir kurtarma operasyonu ile Havalimanında müsait bir alana çekilmişti. Kaza sonrası yolculara tazminat ödenip ödenmeyeceği tartışılırken, yolculara firma tarafından mağduriyet ödemesi olarak 2 bin TL para yatırıldığı kaydedildi. Bu meblağ kabul eden yolcuların I BAN numarası alınarak hesaplarına para yatırıldığı ortaya çıktı. 
TAZMİNAT ÖDEMESİ DEĞİL

Yerel bir medya sitesinin 2000 TL’yi alan yolcularla yaptığı görüşmede, yolcular hesaplarına para yattığını teyit ederek ‘Bizi firmadan aradılar, yaptığımız telefon görüşmesinde hesabınıza 2000 TL yatıracağız. Bu bir kaza tazminatı değildir. Tüm yasal haklarınız saklıdır. Sadece uçak kaza yaptıktan sonra kişisel eşyalarınızın olduğu çantalarınızı alamadığınız, eşyalarınıza ulaşamadığınız için yaşadığınız mağduriyet karşılığında bu ödemeyi yapıyoruz’ denildiği ifade edildi.
 
DAVA AÇABİLECEKLER Mİ ?

Hesaplarına yatan bu paraları kabul eden kişilerin Pegasus’a dava açma haklarından mahrum kalacağı yönündeki dedikoduları ise alanında uzman hukukçular yalanladı. Her yolcunun dava açma hakkına sahip olduğunu, bu parayı almakla dava açma hakkından feragat ettikleri yönündeki bilgilerin yanlış olduğunu ifade ettiler. Birçok yolcu yaşadığı büyük korku panik, ve mağduriyet nedeniyle maddi manevi tazminat davası açmaya hazırlandığı gelen bilgiler arasında.

İlgili Haberler