Tokat'a Şehit Ateşi Düştü; Annesi Böyle Ağladı

Tokat'a Şehit Ateşi Düştü; Annesi Böyle Ağladı

Iğdır'ın Aralık ilçesi İran sınırında güvenlik güçleri ile bölücü örgüt mensupları arasında çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı İbrahim Alıcı'nın...

A+A-

Iğdır'ın Aralık ilçesi İran sınırında güvenlik güçleri ile bölücü örgüt mensupları arasında çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı İbrahim Alıcı'nın naaşı memleketi Tokat'a getirildi.

Iğdır'ın Aralık ilçesi İran sınırı yakınlarında güvenlik görevlilerinin teslim ol çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine teröristlerle çıkan çatışmada 3 asker şehit olurken, 7 asker de yaralandı. Şehitlerin naaşı Iğdır'da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla memleketlerine gönderildi. Uzman Onbaşı İbrahim Alıcı'nın (26) naaşı Tokat Havalimanında karşılandı. Cenazeye Tokat Valisi Ozan Balcı başta olmak üzere Tokat protokolü ile şehidin ailesi katıldı. Şehidin babası Bekir Alıcı gözyaşı dökerken anne Yeter Alıcı'nın feryatları yürekleri dağladı. Oğlunun fotoğrafına sarılıp gözyaşı döken anne Yeter Alıcı "Vatan sağ olsun" dedi

Bekar olan Alıcı'nın cenazesi Erbaa ilçesinde Pazar günü öğle namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazının ardından Erbaa'da toprağa verilecek.

(Nurhan İçmez - Dursun Ekrem Er /İHA)

Köprü ve otoyol geçişlerinde büyük azalış

Köprü ve otoyol geçişlerinde büyük azalış

Devletin son yıllarda birbiri ardında açtığı yap işlet devret projelerine Dolar üzerinden garanti verdiği bir çok köprü ve otoyolda geçişlerin Kasım ayında % 33 oranında azaldığı bildirildi, müteahhitlerin zararlarını devlet ödeyecek.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na donan şehitler yanıtı

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na donan şehitler yanıtı

Bu gün meclisteki gurup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme donan Tunceli şehitlerini getirerek çok sert eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Erdoğan bu konuda ilk kez açıklama yaptı.

İlgili Haberler