"Teslim Ol' Çağrısına Bomba İle Yanıt Verdiler; 2 PKK'lı öldürüldü

"Teslim Ol' Çağrısına Bomba İle Yanıt Verdiler; 2 PKK'lı öldürüldü

Midyat İlçesi kırsalında PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonda, sansasyonel eylem hazırlığında olan 2 PKK'lının ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı.

A+A-
2 PKK'lı öldürüldü
MARDİN Valiliği, dün Midyat İlçesi kırsalında PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonda, sansasyonel eylem hazırlığında olan 2 PKK'lının ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı. 
 
 
 Mardin Valiliği, Midyat İlçesi kırsalında PKK'ya yönelik 2 gün süren ve bugün saat 10.00'da sona eren operasyonun detaylarını açıkladı. Açıklamada, 22 Ocak tarihinde operasyona başlandığı belirtilerek, 
 
"Midyat İlçesi Doğançay Köyü bölgesinde, kış üslenmesinde bulunan bölücü terör mensuplarının kış hazırlıklarını bozmak maksadıyla, 22 Ocak 2013 günü saat 00.30'dan itibaren, Mardin İl Jandarma Komutanlığı'nca, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü unsurları ile müştereken icra edilen ve 7'inci Kolordu Komutanlığı'nca 2 Özel Kuvvet timi ile desteklenen, toplam 10 timlik kuvvetle operasyon icra edilmiştir. Operasyona Mardin İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat Taburu'ndan 6 tim, 7'inci Kolordu Komutanlığı'ndan 2 özel kuvvet timi, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'nden ise 2 özel harekat timi ile İl Jandarma Komutanlığı'ndan ve İl Emniyet Müdürlüğü'nden 4 özel eğitimli köpek timi ve bomba imha unsurları katılmıştır" denildi.
 
"TESLİM OL" ÇAĞRISINA EL BOMBASIYLA KARŞILIK VERDİLER
 
Açıklamada, operasyon sırasında Doğançay Köyü'nün güneyindeki kırsal alanda yapılan arazi arama sırasında terör örgütüne ait bir sığınağın tespit edildiği belirtilerek, şöyle denildi:
 
"Operasyon kapsamında yapılan arazi aramasında, bölücü terör örgütü mensuplarına ait bir adet sığınak tespit edilmiştir. Sığınak çevresinde gerekli emniyet tedbirleri alınarak yapılan kontrol esnasında içeride bulunan bölücü terör örgütü mensuplarınca birliklerin üzerine el bombası atılmıştır. Yapılan teslim ol çağrılarına ateşle karşılık veren 2 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Müteakiben emniyet tedbirleri alınarak emniyetli bir şekilde sığınakta arama faaliyetine başlanılmış, aynı gün saat 18.30 sıralarında havanın kararması sebebiyle 23 Ocak 2013 günü havanın aydınlanması ile tekrar başlamak üzere ara verilmiştir. 23 Ocak 2013 günü havanın aydınlanması ile beraber imha edilen sığınak bölgesinde edilen arama faaliyeti aynı gün saat 10.00 sıralarında sonlandırılmıştır"
 
ELE GEÇİRİLEN SİLAH VE MÜHİMMATLAR 
 
Açıklamada, operasyon ve arama faaliyeti sonucunda ise 2 Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 Uzi otomatik tabanca, 1 Baretta tabanca, 9 dolu Kalaşnikof şarjörü, 2 el bombası, 1 gece görüş dürbünü, 1 Glock marka tabancaya ait şarjör, patlayıcı madde yapımında kullanılan muhtelif malzemeler, bol miktarda muhtelif doküman, yaşam ve giyim malzemesinin ele geçirildiği kaydedildi.
 
MİDYAT'I KANA BULAYACAKLARDI
 
Açıklamada, etkisiz hale getirilen 2 PKK'lının BOTAŞ petrol boru hatına yönelik sabotaj, Midyat bölgesinde öğretmenlerin kaçırılması ve yol kesme eylemlerini gerçekleştirdiği belirtilerek Midyat ilçe merkezinde sansasyonel bir iylem hazırlığı içerisinde olduğu belirtildi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.