TEKİRDAĞ'DA 10 BİNLER CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ

TEKİRDAĞ'DA 10 BİNLER CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ

Hükümet Caddesi'nden geçip Cumhuriyet Meydanı yakınında bulunan tarihi belediye binasına kadar yağmur altında yürüdü.

A+A-

TEKİRDAĞ'da CHP teşkilatının Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında organize ettiği yürüyüşe, hafif yağmura karşın Onbinlerce kişi katıldı

CHP ORGANİZE ETTİ

Tekirdağ'da CHP İl Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve merkez Süleymanpaşa Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenledi. Cumhuriyet Yürüyüşü'ne CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Fatih İşcan, kentteki sivil toplum örgütleri ile her yaştan yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Köprübaşı Meydanı'nda toplanıp dev Türk bayrağı açan kalabalık, ellerinde meşaleler ve marşlar eşliğinde Hükümet Caddesi'nden geçip Cumhuriyet Meydanı yakınında bulunan tarihi belediye binasına kadar hafif yağmur altında yürüdü.

Hükümet Caddesi üzerinden geçen meşaleli grup görsel şölen oluştururken, civardaki vatandaşlar da alkış tutarak korteje eşlik etti. 

Tarihi belediye binası önünde 10'uncu Yıl Marşı okuyup, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz', 'Türkiye laiktir, laik kalacak' diye slogan atan grup daha sonra dağıldı.