Taksi şoförü insanlık dersi verdi

Taksi şoförü insanlık dersi verdi

İstanbul Pendik'te bir taksi şoförü caddeden karşıya geçmek için trafiğin bitmesini uzun süre bekleyen engelli bir vatandaşı aracını yola bırakarak karşıya geçirmesi güvenlik kamerasına yansıdı

A+A-

İstanbul Pendik'te yolun karşısına geçmeye çalışan tekerlekli sandalyeli engelli için yola aracını bırakarak, yardımcı olan ticari taksi şoförü insanlık dersi verdi. Diğer sürücüler hızla yanından geçip giderken taksi şoförünün duyarsız kalamadığı o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

UZUN SÜRE BEKLEDİ

Pendik Yeşilbağlar Mahallesinde dün sabah saatlerinde yaşanan olay, yürekleri sızlattı. Tekerlekli sandalyeli engelli Taner Pamuk yol kenarında bekleyerek karşıya geçmek istedi. Uzun süre bekleyen Pamuk, araçların durmaması üzerine bir boşluk bulduğu anda yola çıkmaya çalıştı.

BAKTI KİMSE YOL VERMİYOR

ARAÇLAR HIZLA GEÇTİLER KİMSE YOL VERMEDİ

Sürücüler hızla engelli vatandaşın yanından geçip giderken, Pamuk yola çıkarak araçların durması için uğraştı. Buna rağmen bazı sürücülerin vicdansızlık yaparak manevra yapıp yanından geçip gitmesi yürekleri sızlattı. Yaşanan bu durum karşısında bir ticari taksi sürücüsü duyarsız kalamayarak aracını yolun ortasında bırakıp Engelli Pamuk'a yardım etti. Trafikteki araçları durduran taksi şoförü Taner Pamuk'u yolun karşısına geçirdikten sonra aracına binerek yoluna devam etti. Yaşanan bu insanlık dersi ise çevrede bulunan güvenlik kameralarına yansıdı.

(Halit Arslan/İHA

 

ŞİLE'DE GEMİ KARAYA OTURDU, İSTANBUL DA GASP DEHŞETİ,

DEV OPERASYON 727 GÖZALTI PAZARDA KAFASINDAN VURDULAR

gunun-ozetleri-010.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler