RIZA SARRAF'I TUTUKLAYAN SAVCIYI TRUMP KOVDU

RIZA SARRAF'I TUTUKLAYAN SAVCIYI TRUMP KOVDU

Türkiye ve dünyada büyük yankı uyandıran ve Rıza Sarrafı tutuklayan savcı olarak tanınan Bharara'yı Donald Trump kovdu.

A+A-

İran asıllı işadamı Reza Zarrab hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, özel Twitter hesabından paylaştığı mesajında, ‘İstifa etmedim. Birkaç dakika önce kovuldum.' yazdı.Bu gelişme üzerine diplomasi kulislerinde Fethullah Gülen söylentileri dolaşmaya başladı.Sosyal medyada yapılan bazı yorumlarda Erdoğan ekibinin Donald Trump ile Gülen'in iadesi konusunda ilerleme kaydetmiş olabileceği ileri sürüldü.

RIZA SARRAF OLAYI İLE TANINMIŞTI

Preet Bharara, İran asıllı iş adımı Rıza Sarraf hakkında karapara aklama, bankacılık sahtekarlığı ve İran'a karşı ABD'nin uyguladığı yaptırımları delme iddianamesini hazırlayan başsavcı olarak biliniyor.

YAŞAMIMIN ONURUDUR 

New York Güney Bölgesi’nde Federal Başsavcı olarak yaptığım görev, profesyonel yaşamımın en büyük onurudur’ dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye kamuoyu tarafından, New York’ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab hakkındaki iddianameyi hazırlamakla tanınan New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara ile geçtiğimiz Kasım ayında görüşmüş ve görevde kalmasını istemişti.

8-038.jpg

TRUMP'U ARAŞTIR MEKTUBU MU NEDEN OLDU

ABD’de aralarında ‘Demokrasi 21’, ‘Sorumluluk ve Etik İçin Yurttaşlar Girişimi’, ‘Kampanya Yasal Merkezi’ gibi Washington merkezli sivil toplum kuruluşları, geçtiğimiz günlerde Bharara’ya mektup yollayarak kendisinden ABD Başkanı Donal Trump ile yabancı devlet adamları arasındaki iş ilişkilerini araştırmasını istemişlerdi.

Bharara ABD’de çok sayıda politikacı, işadamı ve ünlü isimleri yaptıkları yasadışı işler ve yolsuzlukları ortaya çıkararak hapse attırmakla tanınıyor.

Olayla ilgili açıklama yapan Preet Bharara, "istifa etmedim, kovuldum" dedi

TWITTER'DE ZARRAB DEPREMİ

TWITTER'DE ZARRAB DEPREMİ

Türkiye’de 17 Aralık rüşvet operasyonunda yakalanıp 70 gün hapis yattıktan sonra serbest kalan işadamı Rıza Sarraf, İran’a yönelik yaptırımları ihlal ederek ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından Miami’de tutuklandı

ÇARŞI'DAN REZA SARRAF VE FİKRET ORMANA ŞOK

ÇARŞI'DAN REZA SARRAF VE FİKRET ORMANA ŞOK

17 aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu eski sanığı Reza Sarraf ile yemek yiyen ve loca satan Beşikteş Kulübü Başkanı Fikret orman Çarşı tarafından böyle topa tutuldu,

İlgili Haberler