Putin Daha Gelmeden Protesto Edildi

Putin Daha Gelmeden Protesto Edildi

Kafkas kökenli vatandaşlar, yarın Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Toplantısı için Türkiye'ye gelecek olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i protesto etti.

A+A-
PUTİN, TÜRKİYE’YE GELMEDEN PROTESTO EDİLDİ
 
Mehmet AKTARAN/İSTANBUL,
TÜRKİYE'de yaşayan Kafkas kökenli vatandaşlar, yarın Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Toplantısı için Türkiye'ye gelecek olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i protesto etti.
 
Taksim Meydanı'nda toplanan bir grup eylemci, ellerindeki pankart ve dövizlerle İstiklal Caddesi'nde protesto yürüyüşü düzenledi. Geniş güvenlik önlemleri altında Rusya'ın İstanbul Başkonsolosluğu önüne kadar gelen grup, burada slogan atmaya devam etti.
 
Eylemciler adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Burak Kurt, "100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi nedeniyle üst düzeyde tanımlanan ikili ilişkiler her iki ülkede de ulusal bir hassasiyetle işleniyor. Her iki ülke hükümetlerinin açıklamaları ve medyadan anladığımız o ki bölgesel dış politika farklarından oluşan ince gerginlikler ilişkilerin seyrini etkilemeyecek. Türkiye kamuoyu Erdoğan ve Putin'in liderliklerinin ve kişiliklerinin karşılaştırıldığı dostluklarının magazinleştirildiği karşılıklı kazançların anlatıldığı bir gündemde takip edecek bu ziyareti" dedi.
 
Açıklama sırasında grubun arasına giren bir köpek dikkat çekti. Köpek açıklama bitene kadar ellerinde döviz olan kişilerin arasında kalmayı sürdürdü. Basın açıklamasının ardından grup olaysız dağıldı.