Paris'te korkunç patlama 4 Ölü 20 Yaralı

Paris'te korkunç patlama 4 Ölü 20 Yaralı

Paris'te bir binada meydana gelen patlama sonucu ortalık savaş alanına dönerken şehrin Rue de Trevise bölgesinde büyük bir panik yaşandığı bildirildi.

Fransa'nın başkenti Paris'in Rue de Trévise bölgesindeki bir binada büyük çaplı bir patlama meydana geldi. 20 kişinin yaralandığı öğrenilirken olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

ÖLÜ SAYISI 4'E YÜKSELDİ

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, patlamada ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 2’si itfaiye görevlisi 4 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. 

 Şehrin Rue de Trévise bölgesindeki bir fırının bulunduğu binada kuvvetli bir patlama meydana geldi. Görgü tanıkları patlamanın ardından tüm binanın alev aldığını belirtiyor. Öte yandan alevlerin yakınlardaki sokaklara da sıçradığı görülüyor.

20 KİŞİ YARALANDI

Fransa'nın başkenti Paris'in Rue de Trévise bölgesinde 9'uncu Caddedeki bir binada doğalgazdan kaynaklanan bir patlama meydana geldi. Edinilen ilk bilgiye göre fırında yaşanan patlamada 2'si ağır olmak üzere 20 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken Fransa polisi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Trevise Sokağında bir dükkanda meydana gelen patlamada müdahale devam ediyor. Olay yerinden uzak durun, kurtarma ekiplerine yol verin" dedi.

PATLAMANIN NEDENİ GAZ SIZINTISI

Patlamanın ardından sosyal medyada fotoğraflar paylaşılırken, patlamanın nedeninin gaz sızıntısı olduğu belirtildi.

İKİNCİ PATLAMA UYARISI

Polis, bölgeye gidilmemesi uyarısında bulunurken gaz kaçağının sürdüğü ve bu nedenle ikinci bir patlama riskinin bulunduğu bildirildi.

SARI YELEKLİLER SOKAKLARA ÇIKACAKTI

Öte yandan günlerdir eylemlerini sürdüren 'Sarı Yelekliler'in bugün de Fransa'da sokaklara çıkması bekleniyordu.

İlgili Haberler